Bunchems kolorowe rzepy – co to? jakie wybrać?

Bunchems kolorowe rzepy to bardzo popularne ostatnimi czasy zabawki, rozwijające dziecięcą fantazję i dające dużo radości. Czym jednak są konkretnie bunchems i jak się nimi bawić? Jakie rzepy wybrać, aby dziecko było zadowolone, a rodzic czuł, że jego pociecha korzysta z wartościowych, rozwijających zabawek?

BUNCHEMS – jako alternatywa dla klocków lego

Kolorowe rzepy pod wieloma względami przypominają popularne od lat klocki lego. Podobnie do nich umożliwiają tworzenie różnorodnych, mniej lub bardziej skomplikowanych konstrukcji. Bunchems kolorowe rzepy łączą się ze sobą, umożliwiając w ten sposób dziecku zbudowanie z nich właściwie wszystkiego. Wydaje się, że przynajmniej pod kilkoma względami zabawki te przewyższą klasyczne klocki.

  • Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia – z klocków lego nigdy nie jest możliwe wybudowanie wszystkiego. Poszczególne zestawy składają się z zupełnie nieplastycznych elementów o konkretnej budowie i jasno określonym przeznaczeniu. Rzepy natomiast można łączyć ze sobą w dowolnej konfiguracji, co więcej możliwe jest ich rozciąganie i zgniatanie, gdyż są bardzo plastyczne
  • Bezpieczeństwo – miękkość i lekkość rzepów sprawiają, że nie stanowią one zagrożenia dla dziecka. Oczywiście, istnieje ograniczenie wiekowe, jeśli chodzi o to jak małe dzieci mogą bawić się rzepami. Rzecz w tym, że maluchy mogą np. połknąć jeden z niewielkich elementów, jednak zagrożenie to istnieje w zasadzie w przypadku wszystkich zabawek
  • Porządek w pokoju dziecka – rzepy, w przeciwieństwie do klocków lego, czy też jakichkolwiek innych, szybko i prosto się sprząta. Z racji tego, że kleją się one ze sobą, usunięcie rzepów z podłogi, czy z łóżka zajmuje kilka sekund.

Bunchems kolorowe rzepy

Jakie kolorowe rzepy są najlepsze? Jakie bunchems wybrać?

Na pewno najcenniejsze są największe zestawy rzepów. Im jest ich więcej ,oraz im większa ich różnorodność, tym większe możliwości w układania wymyślnych konstrukcji. Warto także zwracać uwagę, jak wiele dodatkowych akcesoriów posiadają zestawy rzepów. Pozwalają one urozmaicać budowlę, przez co dziecko ma lepszą zabawę.

 Przy wyborze jakichkolwiek zabawek należy zwracać baczną uwagę na dopasowanie ich do wieku dziecka. Podobnie jest oczywiście w przypadku rzepów. Zbyt wiele elementów może sprawić, że maluch pogubi się i nie będzie po prostu potrafił bawić się rzepami. Dla najmłodszych bardziej wskazane są zestawy zawierające mniej elementów, które powinny być jednak nieco większe. Warto też wybierać rzepy z akcesoriami, umożliwiającymi tworzenie konstrukcji przypominających zwierzęta czy rośliny . W przypadku starszych dzieci lepsze będą natomiast znane budowle, roboty i inne konstrukcje o większym poziomie skomplikowania.

Szukasz kolorowych zestawów? Sprawdź w sklepie hulahop.pl

Bunchems kolorowe rzepy – co to? jakie wybrać?
5 (100%) 2 votes