Jaka deskorolka dla dziecka? Zasady zakupu dla rodzica

Deskorolka może stanowić dla malucha źródło niesłabnącej frajdy. W końcu jest to jeden z popularniejszych sportów, jakie wybierają dzieci. Sama w sobie niesie liczne korzyści dla rozwoju ruchowego, ale także psychicznego dziecka.

Po pierwsze, jak każda aktywność fizyczna, jest wskazana szczególnie dla małych dzieci. Dzięki temu spala ono kalorie i zyskuje dobre nawyki życiowe – jeżdżenie na desce w okresie dzieciństwa zwiększa szanse na to, że nasz maluch nie będzie stronił od aktywności fizycznej w dorosłości. Po drugie, jeżdżenie na deskorolce wcale nie należy do sportów łatwych. W zasadzie to trudna czynność, której opanowanie wymaga wyćwiczenia w sobie sporej dozy silnej woli. Skateboarding przyczynia się więc do tego, że maluch trenuje swoją wytrwałość. Po trzecie zaś, do utrzymania stabilnej postawy podczas jazdy, potrzebna jest odpowiednia koncentracja. Jazda na desce jest więc treningiem nie tylko koordynacji ruchowej, ale również pozwala ćwiczyć charakter – silną wolę i koncentrowanie się. W zasadzie jeżdżenie na deskorolce wcale nie musiałoby nieść ze sobą tylu korzystnych efektów. Liczy się już sam fakt tego, że nasz maluch posiada swoje hobby.

Jaki rodzaj deski wybrać?

Do uprawiania skateboardingu potrzebny jest odpowiedni sprzęt, oczywiście w postaci deski. Tutaj wybór jest dość szeroki. Przeanalizujmy, więc każdy z dostępnych modeli. Najbardziej klasyczne deskorolki, przeznaczone do uniwersalnego użytku (zarówno do akrobacji, jak i poruszania się na mieście) są wykonane z kilku warstw twardego drewna, do tego posiadają trucki z metalu, które służą jako elementy do skręcania. Taka klasyczna deska jest dobrym wyborem, gdy maluch dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tym sportem. Można dodatkowo zarekomendować miękkie kółka, dzięki którym pokonywanie nierówności stanie się łatwiejsze. Bardziej charakterystycznym modelem jest cruiser. Posiada on mocne wyprofilowanie, które świetnie sprawdza się, jeśli deskorolka ma służyć jako środek transportu. Cruiser jest zbudowany w taki sposób, że zapewnia szybkie omijanie niespodziewanych przeszkód. Nie jest jednak odpowiedni do tego, by czynić za jego pomocą triki czy akrobacje. Pewną odmianą modelu typu cruiser jest fiszka. Jej główne zastosowanie to poruszenia się po mieście, choć równie dobrze można zabrać ją na wycieczkę w bardziej ustronne miejsca. Fiszka jest wykonana z plastiku, co czyni ją dość lekką i w ten sposób z powodzeniem można przenosić ją w plecaku. Ostatni rodzaj deskorolek to modele typu longboard. Jak sama nazwa wskazuje, wyróżniają się one swoją długością. To dzięki niej skater może czuć się pewnie. Deskorolki typu longboard pozwalają utrzymać stabilną postawę nawet przy pokonywaniu dość dużych nierówności lub przy zjeżdżaniu z górki.

Jaka deskorolka dla dziecka? Zasady zakupu dla rodzica

Co oprócz deskorolki?

Jeżdżenie na deskorolce należy do sportów wyczynowych, dlatego maluchowi przyda się również odpowiednie zabezpieczenie w postaci kasku oraz ochraniaczy. Na otarcia i uszkodzenia są narażone szczególnie nadgarstki, łokcie oraz kolana. To właśnie na te części należy poszukać odpowiednich ochraniaczy dziecięcych. Do tego potrzebny jest już tylko dopasowany kask dobrej marki.

Jak dobrać deskę dla dziecka?

Wybór deskorolki o rozmiarach dopasowanych do dziecka jest kluczowy dlatego, aby maluch nie zniechęcił się uprawianiem skateboardingu. Deskę dla dziecka należy dobrać uważnie, gdyż rozmiary modeli dla dorosłych i dzieci znacznie się różnią. Istotny będzie wzrost malucha i zakres jego umiejętności. Dzieciom w wieku siedmiu lat poleca się deski mini – dobre będę wspomniane wyżej fiszki o wymiarach 22 cal długości i 6 cal szerokości (odpowiednio: około 55 i 15 cm). Ten model nie służy do trików, a jedynie pozwala maluchowi oswoić się z jazdą na deskorolce. Dla większych dzieci, w wieku na przykład 10-ciu lat, można kupić już model wyposażony w twarde kółka, które przydają się podczas pierwszych akrobacji. Do tego deska powinna mieć nieco bardziej wytrzymałą budowę. Dzieci liczące 13 i więcej lat są już gotowe do tego, by otrzymać prawdziwą deskę, o długości przynajmniej 70 cm i z udźwigiem do 100 kilogramów.

 

Najpopularniejsze rodzaje deskorolek :

Deskorolka Meteor Fiszka

Deskorolka NILS Extreme

Deskorolka Hudora Skateboard Retro

Deskorolka Meteor Old School

Deskorolka Longboard Cardiff Reef

Jaka deskorolka dla dziecka? Zasady zakupu dla rodzicaJaka deskorolka dla dziecka? Zasady zakupu dla rodzicaJaka deskorolka dla dziecka? Zasady zakupu dla rodzicaJaka deskorolka dla dziecka? Zasady zakupu dla rodzicaJaka deskorolka dla dziecka? Zasady zakupu dla rodzica
Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!

 

Więcej modeli deskorolek w sklepie hulahop.pl

 

Jaka deskorolka dla dziecka? Zasady zakupu dla rodzica
Rate this post