Dixit, który dodatek wybrać? Podpowiadamy!

Dixit jest to turowa gra karciana, polegająca na skojarzeniach. Swoją popularność zdobyła dzięki swojej grywalności, prostocie oraz wysokiemu tempu gry. Poniżej przedstawiamy zasady gry oraz podpowiadamy, który dodatek do niej wybrać

dixit-ktory-dodatek

 

Dixit jak grać?

W każdej z tur, jedna z osób biorących udział w rozgrywce, staje się bajarzem. Wybiera jedną z posiadanych kart, a następnie wypowiada nawiązujące do niej zdanie. Następnie pozostali gracze, wybierają jedną ze swoich kart, najbardziej pasującą do tej z opisu i kładą ją na stole spodem do góry. Bajarz dokłada swoją, tasuje karty leżące na stole, a następnie je odkrywa. Zadaniem graczy, jest odgadnąć, o która z nich należała do bajarza.

Do  gry zostało wydanych pięć rozszerzeń.  My przedstawiamy najpopularniejsze z nich! Zapraszam!


Dixit, który dodatek?

  • Dixit Przygody – rozszerza podstawową wersję o 84 karty autorstwa Carine Hinder i Jérôme Pélissier, utrzymane w tematyce ludzkiej wyobraźni.

Dixit, który dodatek


  • Dixit Marzenia – rozszerza podstawową wersję o 84 karty autorstwa Clément Lefevre, utrzymane w tematyce magicznego świata marzeń.

Dixit, który dodatek


  • Dixit Podróże – rozszerza podstawową wersję o 81 kart autorstwa Clément Lefevre, utrzymane w tematyce podróż po świecie

Dixit, który dodatek


Poniżej przedstawiamy wszystkie dodatki do gry Dixit!

Dixit Przygody

Dixit Podróże

Dixit Początki

Dixit Marzenia

Dixit Wspomnienia

 

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, odwiedź sklep hulahop.pl, w którym znajdziesz wszystkie dostępne wersje gry Dixit!

hulahop.pl – Wszystko dla Twojego dziecka!

 

Dixit, który dodatek wybrać? Podpowiadamy!
5 (100%) 1 vote[s]