Drewniane zabawki, czy warto?

Od lat drewniane zabawki towarzyszą i pomagają małym dzieciom w odkrywaniu świata. Jednak, wraz ze wzrostem popularności elektronicznych zabawek, w głównej mierze wykonanych z plastiku, zaczynają one odchodzić do lamusa. Pojawia się zatem pytanie, czy warto inwestować w drewniane zabawki, czy jednak powinno się iść z duchem czasu? W poniższym artykule, postaram się odpowiedzieć na to pytanie!

Drewniane zabawki – czy warto je kupować?

drewniane zabawki

Zdrowie dziecka jest najważniejsze

Pierwszym argumentem przemawiającym za drewnianymi zabawkami, jest ich bezpieczeństwo. W odróżnieniu od zabawek wykonanych z tworzyw sztucznych, nie zawierają one szkodliwych substancji. Nawet w przypadku, gdy dziecko uzna, iż warto spróbować jak zabawka smakuje, nie musimy obawiać się tego, że taka próba zakończy się zatruciem. Drewno to sama natura, czego nie można powiedzieć o plastiku. Ponadto, drewniane zabawki, nie posiadają ostrych krawędzi, dzięki czemu zmniejszamy ryzyko przypadkowego rozcięcia skóry w trakcie zabawy.

Zabawa i nauka

Zabawki nie powinny, być tylko lekarstwem na nudę, lecz również, posiadać walory edukacyjne. Również pod tym względem, drewniane zabawki, są lepsze, aniżeli te wykonane z tworzyw sztucznych. Elektroniczne zabawki, narzucają dziecku, sposób w jaki należy się nimi bawić. W odróżnieniu od nich, drewniane zabawki, wymagają myślenia, pobudzają kreatywność dziecka. Przykładowo, puzzle rozwijają spostrzegawczość u dziecka, drewniane klocki zdolności manualne oraz umiejętność myślenia przestrzennego, a cymbałki, pomagają rozwinąć zdolności muzyczne.

Wytrzymałość

Kolejnym argumentem, przemawiającym za drewnianymi zabawkami, jest fakt, iż są one znacznie wytrzymalsze, aniżeli te wykonane z np. plastiku. Dzięki czemu, zagrożenie połknięcia, którejś części, jest ograniczone do minimum.

Cena

Jak wiadomo, nie ma rzeczy idealnych. Największą wadą drewnianych zabawek, jest ich cena. Niestety, są one znacznie droższe, niż te plastikowe. Jest to spowodowane wyższym kosztem materiałów oraz samej produkcji. Wykonanie drewnianej zabawki, wymaga znacznie więcej pracy, niż ma to miejsce w przypadku tej zrobionej ze sztucznego materiału.

Poniżej przedstawiamy, najpopularniejsze drewniane zabawki.

Eichhorn Zest. Edukacyjny

Hape Piesek na sznurku

Brimarex

Puzzle drewniane

Hape Układanka Kształty

Brimarex Drewno Klocki

eichhorn-zest-edukacyjnyhape-piesekbrimarex-drewno hape-ukladanka-ksztaltybrimarex-drewniane-klocki

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Jeżeli szukasz innego typu wyrzutni, sprawdź bogatą ofertę sklepu hulahop.pl, w którym znajdziesz duży wybór drewnianych zabawek!

Hulahop.pl – Źródło szczęścia Twojego dziecka!

Drewniane zabawki, czy warto?
5 (100%) 1 vote[s]