Jaki dron dla dziecka, jak wybrać idealny dron?

Drony stały się ostatnimi czasy bardzo popularnymi zabawkami, nie tylko wśród dzieci. Dlatego tym trudniej wybrać sprzęt, który będzie nadawał się do zabawy dla dziecka i nie zrobi mu krzywdy. Czym więc kierować się przy zakupie? Jaki dron dla dziecka będzie najlepszy i bezpieczny?

 

Jaki dron dla dziecka

Dron dla dzieci

Wszystkie dzieci uwielbiają zdalnie sterowane zabawki . W dzisiejszych czasach, są one łatwo dostępne i już niejedno małe dziecko bawiło się samochodzikiem RC. Najnowszym krzykiem mody, są jednak drony. I tutaj pojawia się pytanie: Czy dron jest bezpieczny dla dziecka? Tak, jeżeli zachowujemy podczas zabawy wszystkie środki ostrożności, tzn.

1. Nie latać tak, gdzie są duże skupiska ludzi.
2. Zawsze wyłączać sprzęt (jeżeli latamy przez smartfona to wyłączać aplikację).
3. Jeżeli latami telefonem wyłączamy połączenia głosowe.
4. Nie łapiemy lecącego drona.

Dron – ile kosztuje


Ceny dronów wahają się od 100 złotych do nawet kilku tysięcy. Wiele zależy od możliwości takiego drona, jego rozmiaru i materiału z jakiego został wykonany. Dla dziecka wystarczy podstawowy dron, który nie kosztuje dużo. Drony za kilka tysięcy wykorzystywane są przede wszystkim do nagrywania profesjonalnych filmów.

Co na początek

Dron na początek nie musi być drogi. Dobrze nawet jeżeli nie będzie, ponieważ to na nim będziemy uczyć się latać. Dla początkujących polecane są drony takie, jak:

1. Cheerson CX-10 – jest to jeden z mniejszych dronów i mierzy 4 x 4 cm. Można go zabrać ze sobą wszędzie i wszędzie szlifować umiejętności latania. Posiada też mały pilot, dzięki któremu dziecku będzie łatwiej go trzymać i nawigować nim.
2. Hubsan X4 H107 – to jeden z popularniejszych dronów, które kupują początkujący. Jest trochę cięższy od swojego poprzednika co sprawia, że łatwiej lata się nim na zewnątrz przy wietrze.

Dron na pilota

Drony mogą być sterowane specjalnym pilotem, albo smartfonem, na który ściąga się aplikację. Piloty są najczęściej na baterie, albo na akumulator. Dla początkujących polecane są drony na pilota.

Jak działa?

Dron potrafi latać we wszystkie strony, unosić się i opadać. Jest sterowany za pomocą pilota, bądź specjalnej aplikacji na smartfona. Aby lecieć w określonym kierunku dwa wirniki obracają się szybciej. Kiedy wszystkie obracają się z taką samą szybkością adron unosi się pionowo.
A jak obraca się dron wokół osi pionowej? Wtedy szybciej obracają się przeciwległe wirniki.

Dron czy helikopter – co wybrać? co lepsze?

W zależności od tego czego oczekujemy od zabawki inna będzie dla nas korzystniejsza. Dron świetnie się nadaje do zabawy na świeżym powietrzu. Nie każdy helikopter może latać na zewnątrz. Jeżeli sprzęt ma nam służyć jedynie do zabawy helikopter jest lepszym i tańszym rozwiązaniem. Dron może posiadać wiele innych przydatnych funkcji, czy robić lepsze akrobacje.
Zdecydowanie na początek przygody ze zdalnie sterowanymi zabawkami latającymi helikopter jest lepszym wyborem.

Najpopularniejsze latające zabawki na RC!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, sprawdź szeroką ofertę zabawek RC w hulahop.pl!

Najpiękniejsze zabawki dla Twojego dziecka tylko w hulahop.pl

Jaki dron dla dziecka, jak wybrać idealny dron?
5 (100%) 1 vote