Dyskopiłka – co to jest? Jak działa?

 Nieustannie pojawiają się coraz bardzie wymyślne, nowoczesne zabawki. Wszystko po to, aby sprawić dzieciom jeszcze więcej frajdy. Wśród popularnych nowości jest dyskopiłka, czyli zabawka zmieniająca kształt, przeznaczona dla dzieci w różnym wieku.

Jak działa dyskopiłka? 

Jest to zabawka, która ma kształt dysku, jednak co pewien czas, samoistnie zmienia się w piłkę. Przywrócenie pierwotnego kształtu zabawki wymaga jej ręcznego zgniecenia. Brzmi ciekawie? Taka właśnie jest zabawa dyskopiłką.

 Zabawka ta przeznaczona jest dla dzieci, zwłaszcza w późnym wieku przedszkolnym lub wczesnym szkolnym. Jednakże, również uczniowie starszych klas, bardzo często znajdują wiele radości w korzystaniu z tego przedmiotu. Zabawkę tę można wykorzystywać na wiele sposobów, młodsze dzieci toczą ją jak piłkę, a starsze rzucają nią jak frisbee. Zabawa jest podobna, jak z tymi dwoma wymienionymi zabawkami, różnicą jest jednak element zaskoczenia, który zawsze towarzyszy zmieniającej kształt dyskopiłce.

 Co ważne, dyskopiłką można bawić się w mieszkaniu jak i na zewnątrz. Jest to przedmiot wytrzymały, którego nie zniszczy zabawa na asfalcie czy trawniku. W domu natomiast zabawka ta nie wyrządzi szkód, gdyż posiada odpowiednie, miękkie zabezpieczenia.

Dyskopiłka świecąca – różnorodność

Istnieją dziesiątki modeli omawianej zabawki. Różnią się między sobą pod wieloma względami. Co jednak powinno determinować ostateczny wybór?

  • Rozmiar – przeważnie dyskopiłka dostępna jest w co najmniej kilku wariantach, jeśli chodzi o rozmiar. Najmniejsze modele są przeznaczone dla najmłodszych dzieci, które nie byłyby w stanie chwycić większego dysku. Im starsze, a przede wszystkim większe dziecko, tym większa również powinna być dyskopiłka.
  • Materiał wykonania – generalnie, do konstrukcji zabawek tego typu wykorzystuje się przeważnie bardzo podobne materiały. Niemniej jednak, ich jakość może być bardzo różna. Praktycznie zawsze, jednymi z wykorzystanych materiałów są plastik i tworzywo sztuczne. Ponadto, boki piłki są przeważnie laminowane. Ważne, aby również łączenia materiałów były najwyższej jakości. Niestabilna dyskopiłka, która może się w każdej chwili rozpaść jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa dziecka. Istotne jest również, aby wszelkie plastikowe elementy były przykryte miękkim tworzywem sztucznym. W przeciwnym razie, uderzenie dyskopiłką może być dla malucha bolesne i wyrządzić mu realną krzywdę
  • Wygląd zewnętrzny – atrakcyjność zabawki jest z pewnością istotna. Dyskopiłki występują w różnych kolorach i wzorach. Często też posiadają jakieś dodatki, w postaci np. migających lampek, czy niewielkich głośników, dzięki którym piłka wydaje podczas zabawy dźwięki. Jeśli chodzi o wygląd, należy dopasować go do wieku dziecka jak i do jego gustu. Dotyczy to także wszelkich dodatków.
  • Kształt – dyskopiłka, gdy przyjmuje kształt dysku może być mniej lub bardziej spłaszczona. W postaci piłki jest natomiast idealnie okrągła lub też lekko spłaszczona. Kształt ma wpływ na zabawę, gdyż np. im bardziej płaski dysk, tym szybciej leci gdy się go rzuci.

Jaka jest najlepsza dyskopiłka?

Nie ma sposobu na wyróżnienie najlepszej dyskopiłki. Wszystko zależy od tego dla jak dużego dziecka jest ona przeznaczona. Ponadto, wiele zależy również od gustu. Jedyną obiektywną miarą oceny dyskopiłek zdaje się być jakość ich wykonania, w tym wytrzymałość wykorzystanych materiałów oraz łączeń między nimi.

Zdecydowałeś się na zakup dyskopiłki? Sprawdź sklep hulahop.pl

Dyskopiłka – co to jest? Jak działa?
Rate this post