Co to jest glibbi? Jak działa proszek zmieniający kolor wody?

Kąpiel  może stanowić dla dziecka nie tylko obowiązek, ale również przyjemność. Wystarczy tylko zadbać o odpowiednią oprawę i wyposażenie. Jedna z ciekawych możliwości to proszki Glibbi. Jest to produkt dość nowy na polski rynku, dlatego jego działanie to dla wielu dalej tajemnica.

Glibbi zdobywa jednak coraz większe uznanie, a z jego magicznych efektów cieszą się przede wszystkim młodsze dzieci. Jak zachęcić kilkulatka, stroniącego od kontaktu z wodą, do tego, by zażywał kąpieli bardziej niż chętnie? Wystarczy lepiej przypatrzeć się temu, jak działa proszek Glibbi!

Nowość – proszki , które zmieniają kolor wody

Głównym efektem zastosowania Glibbie jest zmiana koloru wody. Możliwości mamy tutaj naprawdę wiele – od intensywnej czerwieni, po kanarkowy żółty, błękit w kolorze nieba czy soczystą zieleń. Każde dziecko znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, a dokładniej – będzie mogło zażyć kąpieli w takim odcieniu, jaki tylko mu się podoba. Stwarza to jeszcze większe szanse na to, że nasz maluch po prostu pokocha kąpiele. Wielu rodziców ma obawy przed tym, czy proszek nie zabarwi przypadkowo wanny, odpływu czy skóry ich dziecka. Jednak wielokrotne testy potwierdzają, że proszek jest całkowicie bezpieczny dla neutralnego koloru ceramiki w łazience. Możemy więc stosować go bez przeszkód. Jednak maluch i tak musi kąpać się w towarzystwie osoby dorosłej, która będzie nadzorowała to, czy przypadkiem zacznie pić wody – może to być niebezpieczne dla jego samopoczucia. Trzeba również chronić oczy malucha, bo woda z dodatkiem proszku może zadziałać na nie drażniąco.

Jak używać proszków Glibbi?

Stosowanie Glibbi jest bardzo proste. Instrukcja na opakowaniu dokładnie wskazuje, jaka ilość wody w wannie jest wymagana, by proszek oddał kolor, a także nadał wodzie odpowiedniej konsystencji. Zwykle jest to nie więcej niż 40 litrów ciepłej wody. Przygotowania do kąpieli warto zacząć nieco wcześnie, ponieważ trzeba odczekać, zanim proszek całkowicie się rozpuści. Co ważne – proszki nadają wodzie nie tylko intensywnego koloru, ale również zmieniają jej konsystencję. Jest to działanie, które sprawia maluchom jeszcze większą frajdę, niż kąpanie się w intensywnie zielonej czy fioletowej wodzie. Dzięki Glibbi woda zaczyna przypominać gęstą galaretkę. Dzieci świetnie bawią się w takiej „śliskiej” wannie, w dodatku lubią napełniać nią kubeczki, swoje ulubione zabawki itd. Kąpiel nabiera dla nich zupełnie nowego wymiary, stając się źródłem zabawy i radości.

Więcej inspiracji do zabaw z dzieckiem znajdziesz w sklepie hulahop.pl

Co to jest glibbi? Jak działa proszek zmieniający kolor wody?

Czy produkt jest bezpieczny?

Proszki Glibbi, jako produkty dedykowane dzieciom, posiadają odpowiednie atesty pozwalające na kierowanie tych produktów właśnie do najmłodszych. Ich główne działanie to zmiana koloru oraz konsystencji, za to nie sprawiają, że woda w jakikolwiek sposób się pieni. Dlatego nie jest tak łatwym, aby woda dostała się do oczu czy do buzi. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze fakt, że Glibbi zawierają akrylany, na które nasze dziecko może mieć uczulenie. Dlatego lepiej pozostać czujnym i najpierw zorientować się czy maluch toleruje kontakt  tymi substancjami. Proszki Glibbi nie posiadają zapachu. Nie zapychają też odpływu, ani rury. Jedyne zastrzeżenie to fakt, że po takiej kąpieli maluch musi wykąpać się jeszcze raz. Podczas zabawy w kolorowej, galaretowatej wodzie, powinien także mieć związane włosy. Inaczej skleją się one w strąki.

Jak długo utrzymuje się kolor?

Woda zachowuje kolor proszku przez całą kąpiel. Nie warto dolewać dodatkowej ilości ciepłej wody, gdyż gęsta konsystencja może zniknąć. Glibbi to coś, co pokochają dzieci w każdym wieku – od kilkulatka do malucha chodzącego już do szkoły!

 

Simba Glibbi Różowa księżniczka

Simba Glibbi Slime

Co to jest glibbi? Jak działa proszek zmieniający kolor wody?Co to jest glibbi? Jak działa proszek zmieniający kolor wody?
Sprawdź cenę!Sprawdź cenę

 

 

 

 

Co to jest glibbi? Jak działa proszek zmieniający kolor wody?
5 (100%) 2 vote[s]