Gra Mattel Blokus instrukcja, zasady, recenzja

Mattel Blokus  to gra familijna dla całej rodziny. Przeznaczona dla dzieci od 7 roku życia, jednak można spróbować w nią grać już z pięcio- lub sześciolatkiem. Zasady gry są bardzo proste, a polega ona na logicznym myśleniu i strategicznych zagrywkach.

Gra Mattel Blokus – recenzja

Mattel Zestaw zawiera plansze oraz klocki w czterech kolorach. To zabawa dla 2 do 4 osób. Gra rozpoczyna się od ustawienia swojego klocka w jednym z narożników planszy. W dalszych ruchach gracz dokłada klocki w swoim kolorze tak, by stykały się one z innymi swoimi jedynie narożnikiem, ale nie ścianami. Uczestnik musi wybierać najlepsze miejsca na planszy, by móc umieścić na niej jak największy klocek, który równocześnie da mu dużo punktów. Stara się to zrobić tak, by swoimi ruchami zablokować przeciwnika. Kiedy nie ma już możliwości wyłożenia klocków ze względu na brak miejsca na planszy, gra się kończy i wygrywa ten, kto zdobył największą liczbę punktów.

Jeśli grają tylko dwie osoby, to dzielą się kolorami po równo. Jeśli z kolei, w grze uczestniczą trzy osoby, kolor który nie został wybrany przez nikogo jest wykładany po kolei, ale nie jest on brany pod uwagę przy liczeniu punktów.

Gra wymaga myślenia i uczy wytrwałości w dążeniu do celu. Konieczna jest analiza sytuacji i przewidywanie ruchu przeciwnika. Pojawia się rywalizacja, wyzwanie i wiele emocji.

Mattel BlokusSprawdź cenę!

ZGUBIŁEŚ INSTRUKCJĘ LUB CHCESZ PRZECZYTAĆ ZASADY PRZED ZAKUPEM?

 INSTRUKCJA DLA MATTEL BLOKUS – POBIERZ

Gra Mattel Blokus instrukcja, zasady, recenzja
5 (100%) 3 vote[s]