Jak grać w dobble po angielsku? Nauka angielskiego

Dobble jest to popularna gra składająca się z 50 symboli, umieszczonych na 50 kartach, po 8 na każdej z nich. Każda z kart posiada tylko jeden tematycznie wspólny symbol z pozostałymi kartami.

Dobble po angielsku? Jak grać w dobble?

Jeśli znane Ci są ogólne zasady gry, dobble może stać się również ciekawą pomocą oraz urozmaiceniem w nauce języka angielskiego. Nauka przez zabawę to bowiem najlepszy sposób nauki języka obcego. Dobble jest grą uwielbianą przez dzieci oraz nauczycieli, gdyż gra jest prosta, łatwo wyjaśnia się jej zasady, ale także przynosi wiele radości. 

Zasady gry

Karty rozdawane są wszystkim graczom, a jedna z nich ląduje na środku stołu, obrazkami do góry. Uczestnicy gry układają karty w stosiki obrazkami w dół. Na umówiony sygnał, odsłaniają pierwszą kartę. Ich zadaniem jest znalezienie wspólnego symbolu z kartą leżącą na środku stołu. Głośno nazywają symbol i kładą swoją kartę na karcie ze stołu. Celem graczy jest pozbycie się wszystkich kart. Gra w dobble jest na tyle uniwersalna, że aby poćwiczyć dany zakres tematyczny słówek, możemy sami przygotować karty, inspirując się podstawową wersją gry!
Wystarczy odrobina wyobraźni, a tak na prawdę z każdej dziedziny możemy ułożyć nowy, unikalny zestaw.
W internecie znajdziemy także gotowe do wydrukowania szablony. Mogą one dotyczyć postaci z bajek, nazw zwierząt, owoców, warzyw, a nawet flag poszczególnych państw. Wszystko zależy od tego, jaki zakres chcemy aktualnie nauczyć dziecko. Dobble to gra nie tylko dla dzieci, ale także dorośli mogą wyciągnąć z niej wiele, grając wspólnie z pociechami.
dobble po angielsku dobble po angielsku
Jak grać w dobble po angielsku? Nauka angielskiego
5 (100%) 2 vote[s]