Gry planszowe dla dzieci, ranking gier planszowych dla dzieci i młodzieży!

Gry planszowe należą do jednych z niewielu rzeczy, dzięki którym dziecko może połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki popularnym planszówkom, nasze pociechy mogą rozwijać myślenie strategiczne, nauczyć się planowania oraz odkryć, iż każda decyzja ma swoje konsekwencje. Pomimo, niezaprzeczalnej dominacji komputerów oraz konsol w segmencie gier, planszówki wciąż mają się naprawdę dobrze. Przedstawiamy, ranking gier planszowych,  przy których wraz z Waszymi dziećmi, pożytecznie spędzicie czas, jednocześnie dobrze się bawiąc!


Prezentacja oraz ranking gier planszowych dla dzieci i młodzieży.

Dobble (6+)

gry planszowe

Pierwszą bohaterką tego zestawienia, jest gra planszowa Dobble. W idealnych proporcjach łączy ona prostotę z grywalnością, zasady rozgrywki można wyjaśnić w mniej niż minutę. Najprościej rzecz ujmując, Dobble polega na tym, aby jak najszybciej znaleźć dwa odpowiadające sobie obrazki. Rozgrywka, jest szybka oraz emocjonująca, nie sposób się przy niej nudzić!


PĘDZĄCE ŻÓŁWIE (5+)

ranking gier planszowych

Pędzące żółwie, jest bardzo prosta grą, przy której można spędzić naprawdę długie godziny. Rozgrywka posiada z pozoru proste założenie, przy pomocy odpowiednich kart, przesuwamy znajdujące się na planszy żółwie.

Wieje nudą? Nic bardziej mylnego! Gra wzbudza naprawdę wiele emocji i zmusza nas do ciągłego kombinowania. Dlaczego? Gracze (poza nimi samymi) nie wiedzą, który żółw, należy do którego zawodnika. Graliście kiedyś w grę karcianą o nazwie UNO? Pędzące żółwie z czystym sumieniem można nazwać jej planszowym odpowiednikiem.

Jako ciekawostkę warto dodać, iż rozgrywka może mieć nawet pięciu zwycięzców. Wszystko za sprawą zasady, zgodnie z którą, żółw lądujący na zajętym przez przeciwnika polu, ląduje na jego plecach. Dzięki czemu, żółwiki podróżują razem, dopóki nieproszeni pasażerowie nie uznają, iż pora ruszyć w drogę samemu.


CARCASSONNE (7+)

gry planszowe

Carcassone, jest to kultowa gra planszowa, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Polega ona na budowaniu swojego imperium z żetonów przedstawiających łąki, twierdze, miasta oraz drogi. W trakcie rozgrywki, gracze rywalizują między sobą o przejęcie kontroli nad co bardziej atrakcyjnymi lokacjami.

Gra posiada proste do wytłumaczenia zasady, a jedna rozgrywka może trwać nawet godzinę.


MONOPOLY (7+)

gry planszowe

Monopoly, jest to najpopularniejsza gra planszowa na świecie i szczerze mówiąc trudno się temu dziwić. Gra polega na pomnażaniu swojego majątku, poprzez handel nieruchomościami oraz pobór czynszu. W trakcie rozgrywki, gracze poruszają się pionkami po planszy o liczbę pól, odpowiadających liczbie wyrzuconych na kostce oczek. Każde z pól, przedstawia jakąś nieruchomość, dworzec lub ulice, które gracz, po wylądowaniu na nich, (jeżeli są dostępne) może zakupić. W przypadku, gdy któryś z graczy wcześniej wykupił już dany obiekt, odwiedzający zobowiązany jest do opłacenia czynszu. Rozgrywka kończy się, w momencie, gdy w grze pozostanie już tylko jeden zawodnik, nie będący bankrutem.


SCRABBLE (10+)

gry planszowe

Ostatnią naszą propozycją, są wszystkim dobrze znane Scrabble. Jest to gra, dla trochę starszych dzieci, jednak uważam, iż każdy rodzic powinien ją posiadać. Rozgrywka polega na tworzeniu z liter, powiązanych ze sobą słów na specjalnie do tego celu przeznaczonej planszy. Każda z liter, posiada różną wartość, dzięki czemu słowa zbudowane z rzadko używanych liter, są wyżej oceniane, niż te z często występujących. Celem gry, jest uzyskanie jak największej ilości punktów, ze zbudowanych przez siebie wyrazów.


DobblePędzące ŻółwieCarcassonneMonopolyScrabble
dobble 2pędzące żółwieCarcassonnemonopolyscrabble

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Gry planszowe dla dzieci, ranking gier planszowych dla dzieci i młodzieży!
5 (100%) 2 votes