Huśtawka ogrodowa. Czym kierować się podczas wyboru huśtawki?

Kiedy pogoda z dnia na dzień staje się coraz przyjemniejsza, chętniej spędzamy czas na dworze. Aby zrelaksować się lub pobawić z dziećmi na świeżym powietrzu, niejednokrotnie korzystamy z prywatnych ogrodów. Jednak gdy zabieramy się za aranżację przydomowego terenu, nie zawsze wiemy, co warto na nim umieścić, aby był atrakcyjny dla domowników. Wspaniałym pomysłem na zagospodarowanie ogrodu jest postawienie huśtawki. Co dobrze jest wiedzieć o tych urządzeniach?

Czym kierować się podczas wyboru huśtawki?

Wbrew pozorom huśtawka ogrodowa nie musi być jedynie konstrukcją służącą najmłodszym użytkownikom. Dziś w sklepach można znaleźć bardziej stabilne i statyczne, wieloosobowe huśtawki przeznaczone dla dorosłych do postawienia na trawie lub tarasie. Taka huśtawka to doskonałe miejsce na odpoczynek. Co więcej może także pełnić rolę estetycznego dodatku do całości ogrodu.

Czym kierować się podczas wyboru huśtawki?

Huśtawka ogrodowa – jak wybrać?

Jeśli zaplanowaliśmy kupno huśtawki, dobrze jest dobrać ją do już obecnych w ogrodzie elementów wyposażenia, aby stworzyć spójną całość. Jeśli więc np. posiadamy metalowe krzesła i stolik, warto zdecydować się na huśtawkę z tego samego materiału. Rozmiar huśtawki także ma znaczenie, gdyż jej zbyt obszerna konstrukcja może przytłoczyć ogród i odebrać mu urok. Co jeszcze liczy się przy wyborze huśtawki?

  • Wygoda – huśtawka ogrodowa zawsze powinna być wygodna, dlatego przed jej kupnem warto ją przetestować, siadając na niej. W końcu ma przede wszystkim służyć do wypoczynku. Warto też mieć świadomość, że każdą huśtawkę można wyposażyć w poduszki. Nie bez znaczenia jest także oparcie, które nie powinno być zbyt niskie ani zbyt wysokie.
  • Estetyka – wygląd także jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na dobór huśtawki. Warto więc wybierać produkty, które nie tylko są wygodne, ale także dobrze się prezentują i będą pasować do danego ogrodu.
  • Materiał – na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów huśtawek, dlatego dobrze jest zapoznać się z wadami i zaletami każdego rozwiązania, aby podjąć najlepszą decyzję.
  • Bezpieczeństwo – każda huśtawka ogrodowa powinna być wytrzymała. Znaczenie ma materiał, z którego jest wykonana oraz np. sposób montażu siedziska.
  • Przeznaczenie – inne huśtawki należy zakupić dla dorosłych, inne dla dzieci. Są one zupełnie inaczej zbudowane i pełnią różne funkcje.
  • Cena – dobra huśtawka może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Znaczenie ma użyta technologia, materiały, zabezpieczenia i wiele innych elementów. Warto wydać nieco więcej na tego typu produkt, aby był on bezpieczny i starczył na wiele lat.

Jakie najlepsze?

Czym warto się kierować przy doborze huśtawki do ogrodu? Przede wszystkim tym, aby była stabilna, bezpieczna i wykonana z jakościowych materiałów. Ważna jest także estetyka. Tylko dopasowane do aranżacji ogrodu urządzenie będzie współgrać z otoczeniem, a nie je dominować. Nie można także zapominać o wygodzie użytkowania, dlatego przez zakupem huśtawki warto na niej usiąść.

 

Szukasz huśtawki do ogrodu? Sprawdź w sklepie hulahop.pl

Huśtawka ogrodowa. Czym kierować się podczas wyboru huśtawki?
5 (100%) 1 vote