Jeździk dla dziecka – jak wybrać? Ranking jeździków

Jeździk to zabawka, która ma za zadanie przyśpieszyć naukę chodzenia. Nie jest niezbędna, jednak na pewno stanowi dla dziecka źródło atrakcji. Dzięki obecności jeździka nasz szkrab poczuje się pewniej. Zabawka pomoże mu także zapanować nad ruchami wykonywanymi przez jego gibkie ciało. Natomiast, gdy etap nauki chodzenia już minie i maluch opanuje tę umiejętność to zawsze może wykorzystywać jeździk do poruszania się. Oprócz tego jeździk stymuluje utrzymywanie równowagi i rozwija motorykę dziecka.

Jeździk dla dziecka – jak wybrać?

W sklepach znajdziemy naprawdę szeroką ofertę tego typu zabawek, dlatego trudno powiedzieć, by cokolwiek ograniczało nas przy wyborze. Najbardziej popularne są na pewno samochodziki, na drugim miejscu znajdują się zaś te w kształcie zwierząt, a także małe pojazdy na podobieństwo pociągów i innych środków przemieszczania się. Dla rodzica, który chce asekurować dziecko, istnieje możliwość wyboru jeździka ze specjalną rączką. Atrakcyjny wygląd nie powinien jednak w całości decydować o zakupie, gdyż niewspółmiernie ważniejsze jest bezpieczeństwo malucha. Wybierajmy tylko te jeździki, które otrzymały specjalne certyfikaty bezpieczeństwa, bez ostrych krawędzi lub niewielkich części, jakie dzieci mogą łatwo połknąć. Do tego jeździk powinien być dopasowany pod względem wagi, zapewniają maluchowi jak najlepszą stabilizację. Zbyt ciężkim nie będzie mógł jeździk, a ze zbyt lekkiego będzie łatwo spadał. Dobrze jest wybrać model, w którym założone są specjalne blokady uniemożliwiające maluchowi wywrócenie się do tyłu.

Ranking jeździków dla dzieci, Fisher Price

1. Fisher Price Jeździk Little People ze zwierzątkami jeździk dla dziecka fisher priceSprawdź cenę!
2. Fisher Price – mój pierwszy jeździkjeździk dla dziecka fisher priceSprawdź cenę!
3. Little Tikes jeździk samochód policyjnyjeździk dla dzieckaSprawdź cenę!
4. Jeździk Big Classik Bikejeździk dla dziecka motorekSprawdź cenę!

Dodatki do jeździka – które będą najlepsze dla malucha?

Dla kilkuletnich szkrabów dobrze jest wybrać jeździk z dodatkowymi elementami, które polepszą jego rozwój. Mogą to być różnego rodzaju przyciski, których naciśnięcie spowoduje wydanie określonego dźwięku lub granie muzyczki. Ciekawe dla dziecka są również wszystkie elementy świetlne oraz motyw związany z ulubioną postacią z bajki.

Zabawki, wyprawka szkolna i gry planszowe znajdziesz w hulahop.pl

Jeździk dla dziecka – jak wybrać? Ranking jeździków
5 (100%) 2 vote[s]