Karuzela do łóżeczka, jak wybrać, na co zwracać uwagę?

Wybór karuzeli do łóżeczka dziecka nie jest wcale taki prosty. Do wyboru mamy wiele rodzajów. Która będzie najlepsza dla naszego dziecka? Jak zamontować taką karuzelę? Odpowiadamy na te i inne pytania.

 

Jaka karuzela do łóżeczka dziecka jest najlepsza ?


Każdy rodzic staje przed pytaniem: jaka karuzela do łóżeczka jest najlepsza. Co mamy do wyboru?

1. Karuzela plastikowa – ich zaletą jest to, że są łatwiejsze w utrzymaniu czystości i często tańsze.
2. Karuzela materiałowa – karuzele materiałowe natomiast są milsze w dotyku dla dzieci i ciekawsze. Trudno jednak wyczyścić je, kiedy zostaną zabrudzone.
3. Karuzela bez pozytywki – pojawiają się one coraz rzadziej, ponieważ kiedyś były tylko takie modele, a dziś z duchem czasu pojawiły się modele, które wydają dźwięki i są one częściej kupowane przez rodziców.
4. Karuzela muzyczna – wydobywają z siebie dźwięki, które mają na celu zainteresować i zarazem uspokajać dziecko. Pobudzającą one także słuch dziecka przez co go rozwijają. Przed zakupem należy sprawdzić jakie melodie ma dana karuzela, ponieważ wybór jest ogromny. Mogą to być pojedyncze dźwięki, kołysanki, odgłosy natury, czy muzyka poważna.

Jaka karuzela do łóżeczka turystycznego

Nie każdą karuzelę da się zamontować do łóżeczka turystycznego, ponieważ większość karuzeli posiada uchwyt przystosowany tylko do szczebelek tradycyjnego łóżeczka. Można jednak dostać takie ze specjalnym klipsem, który da się zamontować na łóżeczku turystycznym – trzeba jednak zwracać na ten zaczep uwagę. Karuzele, które nadają się do łóżeczka turystycznego to między innymi: karuzele firmy Canpol.

Jak zamontować karuzelę do łóżeczka

Montowanie karuzeli jest bardzo proste. Należy po prostu zaczepić uchwyt o szczebelki, które posiada każde łożeczko. Większy problem zaczyna się przy wyborze miejsca na karuzelę.

Karuzela powinna być zamontowana na wysokości głowy dziecka tak, aby nie sprawiało mu problemu patrzenie na nią. Jednak dziecko nie powinno móc dotykać paluszkami karuzeli i zaczepiać jej. Więc musi być na takiej wysokości od dziecka, aby nie sięgnęło ono rączką.

Karuzela do łóżeczka – jak zrobić?

Karuzelę do łóżeczka można wykonać samemu. Wtedy będzie ona oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Co może się przydać do wykonania własnoręcznie zrobionej karuzeli? Dosłownie wszystko!

 

Ranking Top 5 najpopularniejszych karuzel do łóżeczka!

Bambam Muzyczna Karuzelka Safari

Vtech Karuzela do Łóżeczka

Moneks Karuzela do Łóżeczka

Mattel Karuzela Leśni Przyjaciele

Smoby Muzyczna karuzelka Cotoons

Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!

Więcej artykułów dziecięcych znajdziesz w sklepie hulahop.pl!

Zobacz karuzele do łóżeczek w sklepie hulahop.pl!

Karuzela do łóżeczka, jak wybrać, na co zwracać uwagę?
5 (100%) 1 vote[s]