Latające zabawki – jaki dron wybrać dla dziecka?

Któż z nas nie przeżywał w dzieciństwie etapu zafascynowania samolotami? Zaczynaliśmy wtedy zazwyczaj marzyć o swojej własnej latającej zabawce, choćby o skromnym małym samolociku. Dzisiejsze możliwości są jednak o wiele szersze niż kiedyś – latające zabawki są także zdecydowanie tańsze.

Zakup drona czy ręcznie sterowanego modelu samolotu wcale nie dziwi. Takie akcesoria dostarczają rozrywki dla całej rodziny. Jeżeli nasz maluch marzy o zabawce, dzięki której poczuje się jakby szybował w przestworzach, to warto mu ją kupić. Oprócz frajdy, dostarcza ona również wiele dobrego dla rozwoju dziecka – jego kreatywności, myślenia przestrzennego i koncentracji.

 

Trening koncentracji i orientacji przestrzennej

Maluch bawiący się latającymi zabawkami trenuje jednocześnie skupianie uwagi i stymuluje tę partię mózgu, która odpowiada za orientowanie się w przestrzeni. Sterowanie samolotem, nawet tym miniaturowym, pozwala poczuć się jak prawdziwy pilot. Dziecko pobudza więc swoją kreatywność, a podczas robienia powietrznych akrobacji, próbuje wyczuć położenie samolotu w przestrzeni. Taka techniczna zabawka, która posiada o wiele bardziej skomplikowaną budowę, niż zwykły miś czy lalka, wzbudza zainteresowanie światem techniki i elektroniki. Pierwszy dron czy mini-helikopter jest często też pierwszym krokiem w kierunku poznawania bardziej skomplikowanych układów.

Co mamy do wyboru?

Oferta latających zabawek jest obecnie bardzo szeroka. To zarówno mini-helikoptery, jak i drony – te mniej i bardziej profesjonalne. Ważne by zabawkę dobrać zgodnie z wiekiem dziecka. Kilkulatek nie może bawić się sam dronem i to jeszcze w przestrzeni publicznej, gdyż może wyrządzić krzywdę nie tylko sobie, ale również innym. Im bardziej profesjonalny sprzęt zakupimy dla naszego maluch, tym dłuższy trening powinniśmy z nim odbyć i tym częściej starać się o to, by zabawa przebiegała przy naszym nadzorze.

Latające zabawki - jaki dron wybrać dla dziecka?

 

Miniaturowe helikoptery

Helikoptery w wersji mini mają bardzo dużo zwolenników wśród dzieci. Modele wykonywane są z metalu lub innych dość ciężkich materiałów, które czynią latanie bardziej stabilnym. Mikrośmigłowce można wygodnie ładować poprzez kabel USB. Sterowanie nimi jest na tyle intuicyjne, że z powodzeniem nadają się nawet dla najmłodszych – wystarczy kilka minut treningu. Helikoptery dla dzieci występują w wersji bardziej podstawowej, gdy steruje się nimi przez podczerwień – wtedy nadają się do zabawy tylko w pomieszczeniach (tak, żeby sygnał nadawany przez sterownik mógł odbijać się od ścian i bez przeszkód docierać do zabawki). Bardziej zaawansowane akcesorium, które pozwala na latanie na otwartej przestrzeni, to helikoptery sterowane przez radio. Obydwa te modele wykorzystują system sterowania trójkanałowego. Dla starszych dzieci, można kupić helikopter czterokanałowy. Takie urządzenie pozwala na wykonywanie szybkich zwrotów, prawdziwych podniebnych manewrów i akrobacji w powietrzu. O ile jest to możliwe – kupmy takie model, do którego bez przeszkód uzyskamy części zamienne.

Są jeszcze d r o n y!

Chociaż dron kojarzy się bardziej profesjonalnie, to także jest latającą zabawką, która przypadnie do gustu maluchowi. Jednak kupowanie dużych dronów dla dzieci jest niebezpieczne – brak uwagi ze strony rodziców może poskutkować tym, że ulegnie on uszkodzeniu lub po prostu spadnie na przechodzącą obok osobę. Dzieciom powinno kupować się więc drony małe i lekkie. Dużym uatrakcyjnieniem takiej zabawki jest kamera. Dzięki temu maluch może obserwować swoje poczynania w czasie rzeczywistym, jak i potem chwalić się całej rodzinie swoimi filmikami. Kamerka sprawia oczywiście, że dron jest droższy, jednak możliwość nagrywania filmików jest po prostu bezcenna. Jeśli więc maluch zasłużył sobie na szczególną nagrodę, to latająca zabawka będzie w sam raz – jako atrakcja oraz jako narzędzie zapewniające dziecku lepszy rozwój.

 

Latające zabawki - jaki dron wybrać dla dziecka?

 

  Sprawdź szeroką ofertę zabawek w sklepie hulahop.pl

 

Latające zabawki – jaki dron wybrać dla dziecka?
5 (100%) 1 vote[s]