Łatwa fryzura do szkoły, jak zrobić? krok po kroku

Każda dziewczynka już jako kilkulatka interesuje się swoimi włosami. Prosi o zrobienie warkocza mamę, potem podpatruje, następnie sama próbuje go wykonać. Przygotowując się każdego ranka do szkoły, dziewczynki mają zwykle mało czasu na zabierające czas, skomplikowane fryzury. Ale każda chciałaby się ciekawe prezentować, a w dodatku mieć wygodne uczesanie. Jaka fryzura do szkoły będzie łatwa, a w dodatku szybka do wykonania i będzie prezentowała się efektywnie? Jak zrobić fryzurę do szkoły krok po kroku zaprezentujemy poniżej.

 

Oprócz klasycznego upięcia włosów w kucyk, które zajmuje zaledwie 30s, możemy także zaproponować, fryzurę, która jest łatwa ale także efektowna. Ta fryzurą jest warkocz zapleciony z przodu, który imituje opaskę. Dzięki takiej fryzurze włosy mogą być jednocześnie rozpuszczone i nie dawać się we znaki. 

Jak zrobić efektowny warkocz dla dziewczynki?

  1. Zaczesz włosy do przodu na jedną stronę. Powinna to być wydzielona część włosów, która utworzy na głowie prostokątny kształt. 
  2. Następnie : WARKOCZ FRANCUSKIŁatwa fryzura do szkoły
     Zrób dobierany warkocz francuski: rozdziel włosy z boku na trzy równe pasma. Zacznij zaplatać tradycyjny warkocz, stopniowo dobierając coraz więcej włosów – dobieraj z drugiej strony, krzyżując trzy pasma. Ściągaj je ciasno, tworząc warkoczyk biegnący przez całą szerokość głowy, od ucha do ucha. 
  3. Zwiąż zapleciony warkocz gumką do włosów na jego końcu, a wsuwką lub spinką przymocuj go pod opadające na ramiona włosy. Całość dla utrwalenia może spryskać lakierem do włosów. Pamiętaj, aby poprosić małą klientkę o zamknięcie oczu oraz zachowajmy odległość ok. 40 cm między rozpylanym lakierem, a włosami.

Dwa kucyki

Mimo, że fryzura jest bardzo znana, może również okazać się efektywna w zależności od tego jakich akcesoriów użyjemy do jej ozdobienia.

Zróbmy przedziałek przez środek głowy, wiążąc wysoko dwa kucyki. Użyjmy mocnej gumki, tak, aby włosy nie upadały w ciągu dnia. Gumkę możemy zakryć kolorową wstążką, lub dwukrotnie owinąć ją ozdobną frotką z pomponami. To szybka i klasyczna, ale także ciekawa fryzura. Każda dziewczynka na pewno będzie zadowolona i zacznie próbować ją wykonywać na własną rękę.

 

 

 

Szukasz akcesoriów do przyozdobienia włosów? Sprawdź hulahop.pl

 

Łatwa fryzura do szkoły, jak zrobić? krok po kroku
5 (100%) 2 votes