Łóżeczko turystyczne dla dziecka – czym jest? Do czego służy?

Niezależnie od tego, gdzie akurat się znajdujemy, to przebywając z małym dzieckiem zawsze staramy się możliwie najlepiej zadbać o jego komfort. Tak samo dzieje się w podróży. Jednym z tych wyposażeń, które pomogą nam w opiece nad maluchem, jest łóżeczko turystyczne przeznaczone dla niemowlaków i starszych brzdąców. Łóżeczko turystyczne daje nam komfort i niezależność – dziecko nie narzeka i nie płacze z powodu mało wygodnego posłania. Do tego, nawet jeśli w danym hotelu nie ma wystarczającej liczby miejsc, by pomieścić całą trójkę lub większą rodzinę, to łóżeczko turystyczne okazuje się najlepszym rozwiązaniem

Czemu służy takie łóżeczko?

 Odpowiedź jest oczywiście prosta – łóżeczko służy nam do tego, by maluch miał możliwość komfortowego zasypiania wszędzie. Mówiąc o przeznaczeniu łóżeczka turystycznego warto jest podkreślić uniwersalność takiego wyposażenia. Można z niego korzystać w samochodzie, podczas podróży krótszych oraz dłuższych. Takie łóżeczko idealnie nadaje się do wyżej wymienionych hoteli, pensjonatów, a nawet podczas wizyt u rodziny czy znajomych, jeżeli tylko nasz maluch lubi urządzać sobie popołudniowe drzemki.

Łóżeczko turystyczne

Jak wybierać łóżeczko turystyczne?

Nie każde łóżeczko będzie odpowiednie dla naszego malucha, a także dla środku transportu, jaki zazwyczaj preferujemy. Żeby łóżeczko było odpowiednio mobilne to musimy zadbać o jego niską wagę. Najlepiej szukać modeli, które nie ważą więcej niż 10 kilogramów. Przed zakupem warto też upewnić się, czy dany model posiada system szybkiego i sprawnego składania. Sprawdźmy, czy wymiary łóżeczka pozwolą na jego włożenie na tylne siedzenie samochodu, do walizki lub do bagażnika. Niektóre modele posiadają dodatkowe wyposażenie, które dodaje im uniwersalności. Przykładowo – łóżeczko z dodatkiem moskitiery lub zadaszeniem uczyni z niego idealny mebel do postawienia na dworze. Inne możliwe opcje to przewijak, a także kieszonki na akcesoria oraz inne przydatne maluchowi rzeczy. Najbardziej rozbudowane łóżeczka turystyczne posiadają nawet wyjmowane płozy do bujania czy kółka, dzięki którym łóżeczko można bardzo łatwo przenosić.

Zalety oraz wady

Zakup łóżeczka warto przeanalizować z punktu widzenia wad i zalet takiego rozwiązania. Do plusów należy na pewno mobilność, duża swoboda oraz fakt, że z łóżeczkiem dziecko łatwiej zasypia. Wybierając odpowiedni model nie mamy żadnych problemów z jego przenoszeniem. Z kolei do pewnych wad należy to, że nie jest to łóżeczko polecane na dłuższy czas – nie posiada bowiem odpowiednie materacu. Przy wyborze odpowiedniego modelu zwróćmy uwagę na to, czy materiał jest miły w dotyku i czy nie szeleści, bo może to przeszkadzać maluszkowi w zaśnięciu.

Szukasz turystycznego łóżeczka dla malucha? Sprawdź sklep hulahop.pl

Łóżeczko turystyczne dla dziecka – czym jest? Do czego służy?
5 (100%) 1 vote