Maść ochronna dla dziecka – jak wybrać?

Skóra niemowlaka wymaga odpowiedniej pielęgnacji, gdyż nie ma na tyle wykształconej bariery ochronnej, aby uporać się z czynnikami zewnętrznymi. Szczególnej opieki wymaga tzw. strefa pieluszkowa. W związku z ciągłą zmianą pampersa i pieluszek, zwłaszcza latem, skóra maluszka jest narażona na różnego rodzaju odparzenia. Aby zapewnić komfort i odpowiednią pielęgnację, warto wybierać sprawdzone kosmetyki dla naszego maluszka. Kompleksowa pielęgnacja to nie tylko właściwe produkty do kąpieli, ale także maść ochronna.

Maść ochronna – jak wybrać odpowiednią ?

Wybierając maść ochronną dla naszego maluszka, warto zwrócić uwagę na pewne istotne kwestie :

  1. Kosmetyk musi być przebadany dermatologicznie
  2. Maść ochronna powinna zawierać kojące i regenerujące skórę składniki jak:  pantenol, alantoina, witamina A, F, lanolina lub wazelina
  3. Konsystencja maści ochronnej powinna być lekka i przezroczysta, aby skóra mogła po jej aplikacji oddychać
  4. Opakowanie – wybierajmy takie, które będzie można szczelnie zamknąć po każdej aplikacji, a także takie, z którego z łatwością wykorzystamy całą zawartość

Jeśli jednak nie jesteś pewna, co do wyboru maści ochronnej, gdy maluszek ma szczególnie wrażliwą skórę, warto skonsultować się z lekarzem lub położną.

 

Maść ochronna

 

Maść ochronna z witaminą A

Maść ochronna z witaminą A zawiera skuteczną dawkę witaminy A, która jest odpowiednia dla wrażliwej skóry i alergicznej. Maść może stosowana być na suchą skórę i pomaga w jej regeneracji. Natomiast do okolic „pieluszkowych” niemowlaka, lepiej stosować specjalnie przeznaczone do tego preparaty. Maść ochronna z witaminą A, jest świetnym wyborem dla większych dzieci, a nawet dorosłych w radzeniu sobie z przesuszoną skórą twarzy, ciała, a nawet ust. Dodatkowo maść łagodzi podrażnienia słoneczne, odmrożenia i zapobiega rogowaceniu naskórka. Warto mieć w swojej apteczce tą maść. 

Bepanthen baby maść ochronna

Jest to maść, która idealnie nadaje się do ochrony wrażliwej skóry niemowlaka. Po aplikacja pozostawia na skórze ochronny filtr, ma lekką konsystencję. Składniki maści bepanthen mają działanie nawilżające, regenerujące oraz kojące. Ponadto maść może być stosowana dla szczególnie wrażliwej skóry.

Niezbędne kosmetyki do pielęgnacji maluszka znajdziesz w hulahop.pl

Maść ochronna dla dziecka – jak wybrać?
5 (100%) 2 votes