Mleko modyfikowane – w czym podawać? Jak? Jakie najlepsze?

Mleko modyfikowane to specjalnie przygotowane mleko krowie, które jest dopasowane do potrzeb rozwojowych dzieci. Jednak tylko odpowiednie przygotowanie sprawi, że wszystkie zawarte w nim składniki odżywcze wchłoną się całkowicie. Mimo tego, że instrukcja przygotowania butelki z takim mlekiem znajduje się na każdym opakowaniu to niewiele mam przygotowuje je zgodnie z tymi zaleceniami. Jeszcze mniej rodziców wie, jak odpowiednio przygotować akcesoria do karmienia. Poniżej omawiamy jak najlepiej przygotować się do karmienia niemowlaka mlekiem modyfikowanym.

Mleko modyfikowane – Butelka ma znaczenie! Jaką butelkę wybrać?

Unikajmy butelek zawierających składnik o nazwie bisfenol A – nie jest on w pełni bezpieczny dla dzieci. Przed pierwszym użyciem należy odpowiednie wysterylizować butelkę. Jeżeli karmimy malucha poniżej 6. miesiąca życia, to najbardziej opłacalnym będzie zakup sterylizatora. To urządzenia w sposób całkowicie bezinwazyjny dezynfekuje przyrządy do karmienia, a przy tym wcale nie niszczy ich struktury jak to w przypadku użycie wrzątku. Dla starszych dzieci butelek nie trzeba sterylizować, warto natomiast zawsze myć je od razu po karmieniu – tak by nie doszło do rozwoju bakterii.

Woda do mleka modyfikowanego – jaka najlepsza?

Najlepsza woda do karmienia malucha to woda mineralna, lecz nisko zmineralizowana oraz z niewielką zawartością sodu. Taki płyn najlepiej wpływa na pracę nerek u małych dzieci. Jeśli nie mamy takiej pod ręką to użyjmy zwykłej wody z kranu, pamiętając jednak, by wcześniej ja przegotować. Woda powinna być ciepła, lecz nie gorąca, gdyż wysoka temperatura niszczy struktury witamin.

Mleko modyfikowane – jak przygotować?

Takie mleko robimy na bieżąco, tak by nie stało ono dłużej niż jedną godzinę. Do czystej, najlepiej wysterylizowanej butelki wlewamy zalecaną ilość wody, a następnie miarką dozujemy proszek. Zawsze stosujemy tę miarkę, która jest dołączona do danego opakowania. Następnie zakręcamy butelkę i potrząsamy do całkowitego rozpuszczenia się mleka.  Sprawdzamy, czy nie jest za gorące lub za zimne – jeśli tak, to czekamy lub ogrzewamy w garnuszku z ciepłą wodą. Po karmieniu niedopite mleko wylewamy i od razu czyścimy butelkę.

Sprawdź!
Sprawdź!

AKCESORIA DLA NIEMOWLĄT – ZOBACZ SKLEP HULAHOP.PL

Mleko modyfikowane – w czym podawać? Jak? Jakie najlepsze?
Rate this post