Monster High – zabawki, najpopularniejsze modele.

Przemysł rozwija się na świecie bardzo dynamicznie. Każda jego dziedzina wprowadza coraz to nowsze rozwiązania i nowinki technologiczne. Ulepszenia nie ominęły także świata zabawek. W dawnych czasach dzieci, a zwłaszcza dziewczynki, były zakochane w pluszowych misiach, lalkach barbie lub lalkach bobasach. Dziś jednak upodobania dzieci uległy zmianie. Niegdyś popularne i podziwiane lalki Barbie i zestawy akcesoriów do nich zeszły na dalszą półkę, ponieważ w świecie zabawek królują niezastąpione zabawki z serii Monster High.

 

monster high

Co to jest “Monster High”?

Monster High to zabawki zaprojektowane przez Garett’a Sander’a, amerykańskiego projektanta. Powstały one w roku 2007, a na rynek wypuszczono je w roku 2010. Postacie lalek są tworzone na wzór mrocznych postaci popularnej bajki aminowanej. Lalki Monster High posiadają wielkie głowy i mają trupio-zielone, fioletowe i sine karnacje. Na ich skórze znajdują się liczne blizny lub powkręcane śruby. Nie są masywne. Lalki są ruchome, oprócz kolan i łokci, zginają się im także nadgarstki. Jest to dodatkowa cecha, która odróżnia je od lalek barbie. Sam opis zabawki nie brzmi zachęcająco dla rodzica, którego dziecko zakochuje się w zabawkach Monster High, prawda? Nie można jednak z góry zakładać, że dziecko bawiące się mrocznymi zabawkami będzie się źle rozwijało.

Od kiedy zabawki Monster High?

Zabawki z tej popularnej serii są dostępne dla dzieci, które są w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dla rodziców, ciężko będzie nazwać taką lalkę zabawką, jednak nie jest ona niczym innym. Dodatkowo należy zauważyć fakt, że seria “Monster High” wypuściła całą serię akcesoriów dla monstrualnych laleczek, należą do nich między innymi:

 • zwierzątka w kształcie potworków, np. węże, żaby, nietoperze;
 • meble dla lalek, np. szafy w kształcie trumien
  Monster High dba o fanów swoich produktów, dlatego na rynku znajdują się też gadżety typu:
 • artykuły papiernicze
 • figurki Monster High
 • pieczątki
 • naklejki
 • piłki
 • kredki
 • gry karciane
 • breloczki
 • kolorowanki

Oprócz serii zabawek i akcesoriów z serii Monster High, wydano również kilka powieści o tej tematyce oraz wyprodukowano kilka krótkich filmów animowanych. W 2011 roku odbyła się także premiera gry Monster High. Książki, bajki i gry z serii Monster High mają na celu wypromowanie mrocznych zabawek. Postacie znajdujące się w ekranizacji to “Straszyciółki”, które przeżywają różne przygody w szkole, do której uczęszczają. Bajki nadają denaturalnym ciałom “lalek potworków” pewnego rodzaju wdzięku. Stylizowane na fantastyczny świat grozy, wpisują się w pewnym stopniu w uroczą estetykę.

Coraz więcej dzieci posiada modną kolekcję zabawek Monster High. Ich rodzice chcą nadarzyć za panującymi trendami, a poprzez kupno takiej zabawki pragną spełnić zachcianki swoich maluchów. Faktem jest, że zabawki mają uczyć i wspomagać rozwój dzieci, dlatego też rodzice przy kupnie Monster High muszą wykazać się dużą odpowiedzialnością.

Dzieci kochają Monster High. Do takiego stopnia, że tworzą całe kolekcje swoich upiornych koleżanek. Na całym świecie nazywane są one “zabawkami XXI wieku”. Dzieci chwalą się swoimi gadżetami, posiadają ołówki, piórniki, pamiętniki, bieliznę, gumki do ścierania. Oprócz tego oczywiście mają na półkach całą gromadę lalek.
Pomysł na wydanie Monster High to powiew zupełnie nowej popularnej dziedziny na rynku, tak zwanej trupiej świeżości. Gotyckie klimaty towarzyszą światu już od ponad 200 lat, tak więc wykorzystanie go w świecie zabawek, nie wydaje się niczym dziwnym.

Lalki Monster High Ranking Top 5

Mattel Booyork Lalki Catty/Nefera Mix

Mattel Monster High Fledermaus Draculaura

Mattel Monster High Frankie Stein

Mattel Monster High Klasyczne straszyciółki

Mattel MONSTER HIGH Straszyciol ki, Cleo De Nile

Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!

Więcej lalek Monster High znajdziecie w sklepie hulahop.pl!

Zobacz lalki Monster High w sklepie hulahop.pl!

Monster High – zabawki, najpopularniejsze modele.
5 (100%) 1 vote[s]