Namiot tipi – jak zrobić namiot dla dzieci DIY

Namiot tipi dla dzieci to świetny pomysł prezent. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów namiotów tego typu, jednak dobrym pomysłem jest samodzielne stworzenie tipi. Wbrew pozorom zrobienie go nie wymaga dużych nakładów finansowych, ani wyjątkowych umiejętności manualnych. Jak w takim razie można zrobić ten namiot w domowych warunkach i uszczęśliwić tym samym nasze dzieci?

Jak wykonać namiot tipi – jak może się przydać?

Wielu rodziców pewnie dręczy pytanie po co robić namiot tipi, skoro ich pociecha ma wiele zabawek. Należy pamiętać, że dzieci uwielbiają się chować. Chyba każdy malec choć raz w życiu zrobił skrytkę zarzucając koc na przykład na dwa krzesła. Namiot jest miejscem zabaw, ale także punktem, w którym pociecha może się wyciszyć. Dodatkowo tipi może stanowić bardzo efektowny element wystroju pokoju.

Namiot tipi może okazać się świetnym pomysłem na prezent także dla innego dziecka – kolegi pociechy czy kilkulatka z rodziny. Można być pewnym, że taki podarunek sprawi dziecku mnóstwo radości. Robiąc namiot samemu warto dopasować go do gustów konkretnego malca – można wybrać materiał z wzorami zgodnymi z zainteresowaniami dziecka (w przypadku dziewczynek można wybrać tkaninę w pastelowym kolorze, mały fan indiańskich motywów może dostać tipi właśnie z indiańskimi wzorami).

Namiot tipi krok po kroku – pomysł na DIY

Potrzebne przedmioty

– 4 kijki (dobrze by miały 1,5 – 2 cm średnicy)

– tkanina z ulubionym motywem dziecka (około 3 mb)

– maszyna do szycia

– sznurek

Wykonanie namiotu

Krok 1. Należy narysować, a następnie wyciąć cztery trójkąty, które posłużą do wykonania namiotu. Trzeba pamiętać o tym, aby ich wysokość była dostosowana do wielkości pokoju dziecka. Jeden z trójkątów należy rozciąć na pół – będzie on służył jako wejście do namiotu.

Krok 2. Należy zszyć ze sobą wszystkie wycięte elementy, a następnie obszyć boki tkaniny, aby całość nie była obszarpana i wyglądała estetycznie.

Krok 3. Następnym punktem jest przygotowanie tuneli, do których zostaną wsadzone kijki. W tym celu należy obrócić tkaninę na lewą stronę i obszyć ją przy szwach. Trzeba pamiętać o tym, że szerokość tuneli musi być dostosowana do średnicy kijów.

Krok 4. Kolejnym punktem jest częściowe zszycie ze sobą części materiału (około 20-30 cm), które będą służyć za wejście do namiotu tipi.

Krok 5. Ostatnim krokiem jest włożenie kijków do przygotowanych tuneli oraz związanie ich sznurkiem w części wystającej ponad namiot. Sznurek może zostać zastąpiony troczkiem wykonanym z tego samego materiału, który został użyty do wykonania namiotu (można go zrobić przeszywając skrawki materiału, które zostaną po wycięciu trójkątów z tkaniny).

Namiot tipi

Gdzie szukać inspiracji

Sporo osób nie wie jak się zainspirować robiąc namiot tipi dla dziecka. To nietrudne, gdyż w sieci można znaleźć wiele zdjęć gotowych tipi. Nie mając pomysłu na ten rodzaj namiotu można poszukać grafik, które z pewnością podsuną pomysł na wykonanie tipi, nie można jednak zapominać o tym, że to rodzic najlepiej zna swoje dziecko, nie trzeba zatem szukać inspiracji daleko, warto sugerować się przede wszystkim tym co lubi pociecha. Warto pamiętać, że najlepszy namiot tipi to taki, który został wykonany własnoręcznie.

DIY NIE JEST DLA CIEBIE?

GOTOWE NAMIOTY DLA DZIECKA ZNAJDZIESZ W SKLEPIE HULAHOP.PL

 

Namiot tipi – jak zrobić namiot dla dzieci DIY
5 (100%) 2 vote[s]