Nocnik dla dziecka, jak wybrać, na co zwracać uwagę?

Nocnika dla dziecka, jest rzeczą w którą powinniśmy się zaopatrzyć już około 12 miesiąca życia naszej pociechy. Dzięki temu, będziemy w stanie zrezygnować z używania pieluch, które do najtańszych nie należą. Nauczanie dziecka, korzystania z nocnika, nie należy do najłatwiejszych zadań, jeden, odpowiedni dobór nocnika, może znacznie nam ten proces ułatwić. Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu, dowiesz się na co zwracać uwagę i jak wybrać nocnik dla dziecka!

nocnik dla dziecka

Kiedy nocnik dla dziecka

Nocnik dla dziecka powinno się zakupić najpóźniej po ukończeniu drugiego roku życia, jednak zaleca się przyzwyczajanie dziecka już koło 12 miesiąca życia.

Nocnik dla chłopca, czy dla dziewczynki

Myślę, iż dla każdego jest to dość oczywisty punkt. W sklepach można znaleźć wiele uniwersalnych nocników, jednak nie od dziś wiadomo, iż lepszym wyborem, będzie nocnik dopasowany do danej płci. Przykładowo, dla małego chłopca, nocnik powinien mieć mocno zabudowaną przednią część. Sprawi to, iż dziecko będzie załatwiać swoje potrzeby wprost do nocnika, a nie na swoje ubranie. Natomiast, w przypadku dziewczynek, można pozwolić sobie, na trochę niższy, znacznie wygodniejszy nocnik.

Bezpieczeństwo dziecka, jest najważniejsze

W trakcie wyboru nocnika, należy zwrócić szczególną uwagę, czy jest on w stu procentach bezpieczny. Nie powinien on zawierać ostrych krawędzi, ani wyprofilowanych kształtów. Ponadto, należy sprawdzić, czy dziecko, może w nim spokojnie siedzieć, bez jakichkolwiek zachwiań równowagi.

Nocnik dla dziecka – Wygląd oraz konstrukcja

Wielu ludzi twierdzi, iż kolor oraz kształt nocnika nie mają znaczenia. Jednak, prawda jest zupełnie inna. Kolor nocnika, posiada bardzo ważny aspekt psychologiczny – dziecko znacznie chętniej będzie korzystało z czegoś, co posiada według niego atrakcyjny kolor. Drugą ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w trakcie wyboru nocnika, jest kształt oraz jakość materiałów wykorzystanych do jego stworzenia. Produkty wykonane z cienkiego plastiku, możemy sobie od razu odpuścić. Wystarczy, iż nocnik w którymś punkcie zacznie się wyginać i już zacznie on tracić na stabilności. Ponadto, w przypadku pęknięcia plastiku, dziecko może się najnormalniej w świecie skaleczyć, co może mieć poważne konsekwencje.

Dodatkowe funkcje

Jeżeli w punkcie drugim podkreśliłem, iż kolor ma znaczenie, to w przypadku “ekstrawaganckich ” dodatków, jestem raczej sceptyczny. Dodatki takie jak melodyjki odgrywane, w trakcie siedzenia na nocniku,  możemy spokojnie sobie odpuścić. W 2 na 3 przypadków, zamiast motywować dziecka do korzystania z nocnika, dezorientują, a czasami wręcz odstraszają je.

Ranking najpopularniejszych nocników dla dziecka

Moneks Nocniczek

Jane Mat Nocnik

Fisher Price Nocniczek Tomek i przyjaciele

Mattel Nocnik Kaczuszka

Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!

Więcej artykułów dziecięcych znajdziesz w sklepie hulahop.pl!

Hulahop.pl – Tutaj spełniają się dziecięce marzenia!

Nocnik dla dziecka, jak wybrać, na co zwracać uwagę?
5 (100%) 1 vote[s]