Pasta do zębów dla dzieci – Ranking! Pielęgnacja zębów dzieci

Każdy rodzic wie, jak ważna jest codzienna, regularna higiena jamy ustnej. W dobie wszechobecnego cukru i konserwantów w żywności, dla zdrowia i pięknego wyglądu zębów, musimy o nie dbać. Szczególną troską należy objąć bardziej narażone zęby dzieci. Ważne jest, aby wyrobić w dziecku nawyk szczotkowania zębów, najlepiej po każdym posiłku lub słodkości. Pielęgnacja zębów dzieci nie będzie możliwa bez odpowiednich produktów. Jakie pasty do zębów dla dzieci są najbardziej odpowiednie? Sprawdź w naszym zestawieniu past do zębów. 

pasta do zębów dla dzieci

Pasta do zębów dla dzieci – jaką wybrać?

Jak pokazują statystyki co raz to więcej dzieci ma problem z próchnicą. Ważne, aby nasze dziecko uchronić przed tym i nauczyć je dbania o swoje zęby, które są naszą wizytówką. Odpowiednio dobrana pasta powinna czyścić zęby, hamować rozwój bakterii, wzmacniać zęby, a także chronić je przed wpływem czynników zewnętrznych oraz próchnicą.

Dla dzieci w wieku do 3 lat powinniśmy wybierać pasty bez fluoru. Natomiast gdy dziecko już będzie potrafiło wypluwać, możemy stosować pasty z jego obecnością. Dozujemy odpowiednią ilość pasty wielkości ziarenka. Dzieci przepadają za smakowymi pastami, gdyż miętowe wersje są zwykle dla nich drażniące w smaku. W ofertach producentów znajdziemy smaki jabłkowe, malinowe i truskawkowe. Pozwólmy dziecku wybrać smak swojej pasty, a na pewno chętniej podejdzie do codziennego szczotkowania.

RANKING PAST DO ZĘBÓW

pasta do zębówSprawdź! 
pasta do zębów dla dzieciSprawdź!
pasta do zębówSprawdź!
pasta do zębówSprawdź!

 

Powyższe propozycję mają zróżnicowane smaki. Możemy wybierać pomiędzy coca-colą, porzeczką, a jabłkiem itp. Każde dziecko na pewno znajdzie coś dla siebie i chęcią zadba o swoje ząbki!

 

Zobacz ofertę kosmetyków dla dzieci, zabawek i gier planszowych w HULAHOP.PL

Pasta do zębów dla dzieci – Ranking! Pielęgnacja zębów dzieci
5 (100%) 2 vote[s]