Pieluszki wielorazowe – rodzaje i sposób prania pieluszek

Chociaż pieluchy wielorazowe kojarzą się z tetrowymi pieluchami, które prać i wyparzać trzeba było przynajmniej raz dziennie, to dzisiaj wielorazowe pieluchy są czymś zupełnie innym. Możemy wybierać naprawdę wygodne i poręczne pieluchy wielorazowe, które wcale nie wiążą się z tym, że cały dzień będziemy spędzać na ich praniu. Jakie propozycje pieluch wielorazowych znajdziemy na rynku?

Pieluszki wielorazowe – czy warto kupić?

Pieluchy wielorazowe to nie tylko ochrona przyrody, czyli produkowanie mniejszej ilości śmieci (szacuje się, że jedno dziecko potrzebuje przeciętnie aż 4500 jednorazowych pampersów!), ale także mniejsze koszty. Stosowanie pieluch wielorazowych pozwala zaoszczędzić nawet połowę kwoty wydawanej na standardowe, jednorazowe pampersy. Wielorazowe pieluszki sprawiają także, że dziecku łatwiej jest nauczyć się korzystania z nocnika – głównie dlatego, że doskonale wie, kiedy jego pielucha jest mokra, co wcale nie jest tak oczywiste w przypadku chłonnych pampersów.

Jak wybrać odpowiednie pieluchy wielorazowe?

Istnieje wiele typów pieluch wielorazowych. Najpopularniejsze to modele z kieszonką, które idealnie sprawdzają się na noc. Stosuje się w nich specjalne wkłady wyprodukowane w całości z naturalnych materiałów. Kieszonki wymienia się w całości, na szczęście jednak dość szybko schną. Do chodzenia na co dzień po domu idealnie sprawdzają się pieluszki wielorazowe z otulaczem. Są one wykonane z formowacza, w którym znajdują się materiały zapewniające ochronę przed wilgocią. Do tego otulacz, który nawet na wypadek zmoczenia się może pozostać ten sam. Istnieją także pieluchy typu all-in-one, w których wkład oraz otulacz stanowią jedność. Tego typu wyposażenia schnie szybciej, jednak jest znacznie wygodniejsze w użyciu.

Jak prać pieluszki wielorazowe?

Ubrudzone pieluchy namaczamy w wodzie, a następnie pierzemy w temperaturze 60 stopni. Pranie można wykonywać co 2 dni, a do wiadra z namoczonymi pieluchami można dodać kilka kropel olejku eterycznego, który ochroni przed rozwojem bakterii. Stosowanie płynów do płukania może osłabiać chłonące właściwości pieluszki.

pieluszki wielorazoweSprawdź cenę!
Pieluszki wielorazowe – rodzaje i sposób prania pieluszek
5 (100%) 2 votes