Podróż samochodem z dzieckiem – jak przetrwać? co zabrać?

Dłuższa podróż samochodem z dzieckiem to przepis na kilka godzin nieustannego czuwania. Oczywiście, jeśli wcześniej nie pomyślimy o dobrej organizacji. Okazuje się bowiem, że zabranie odpowiednich akcesoriów znacznie ułatwia podróż z maluchem. I to niezależnie od tego, czy danego dnia jest on wyjątków marudny, czy też tryska energią. Jak nie dać się osaczyć ciasnej przestrzeni, gdy jedzie z nami dziecko? Co wziąć w podróż, która będzie trwała nawet kilka godzin? Oto sprawdzone sposoby na to, jak zapewnić całej rodzinie spokojny przejazd samochodem na wakacje.

 O czym pamiętać w szczególności?

Sprytne rozwiązanie to podróż nocą. Zazwyczaj dziecko wtedy śpi – również i podczas takiego przejazdu istnieje szansa, że zmorzy je sen. Wtedy cały problem z dostosowaniem się do wymagań  podróżnika. Bywa jednak, że maluch jest na tyle zaaferowany, że zasnąć nie może. Podróż też nie jest zawsze możliwa w nocy. Wtedy już musimy pomyśleć nad tym, jak zająć maluchowi czas w samochodzie. Trzeba odpowiednio zaplanować przystanki. Najlepiej dopasować je zgodnie z tym, jak czuje się maluch. Brzmi to tak jakbyśmy ulegali jego kaprysom, jednak nie wolno zapominać, że dziecko znajduje się w zupełnie nowej dla siebie sytuacji. Dobrze więc zadbać o to, by czuło się jak najbardziej komfortowo. Postoje należy robić w miejscach, które są przyjazne dzieciom. Restauracja w pobliżu placu zabaw czy kawiarnia z kącikiem przeznaczonym dla najmłodszych. Zadbajmy o to, aby maluch czuł się komfortowo w samochodzie. Powinien być on ubrany na tzw. cebulkę – tak, by swobodnie ściągać lub zakładać poszczególne warstwy ubrań. Do tego miękka poduszeczka i ulubiony kocyk.

Podróż samochodem z dzieckiem - jak przetrwać? co zabrać?

 

Jakie przydatne akcesoria zabrać w podróż?

Kluczową rolę odgrywają przekąski i zabawki. Te pierwsze skutecznie zajmują uwagę malucha, jeśli tylko są odpowiednio dobrane. Na długą podróż samochodem warto jest wziąć te przekąski, które maluch najbardziej lubi. Nie da się ukryć, że pozwolenie dziecku na jedzenie słodyczy, tylko po to by było grzeczne w samochodzie, nosi pewne znamiona przekupstwa. Jednocześnie przynosi najlepszy efekt, zwłaszcza gdy maluch jest rozkapryszony. Takie słodkości warto wziąć po prostu na czarną godzinę, a oprócz nich zabrać również domowe jedzenie, owoce, wafle ryżowe itp. Można przygotować nawet dania obiadowe, które smakują dobrze również na zimno np. naleśniki, makaron czy placuszki. Do tego ciepły napój w termosie i maluch może cieszyć się ze swojej uczty w samochodzie.

 

A może by tak organizer?

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest tzw. organizer podróżnika. Rozwija się go wzdłuż siedzenia pasażera, które znajduje się przed maluchem. U samej góry znajduje się miejsce na przymocowanie tabletu, na którym maluch może oglądać bajkę. Organizer składa się także z kilku kieszonek zapinanych na rzepy, w których schować można ulubione zabawki naszego dziecka. 

Jeszcze więcej atrakcji i wygody :

Możliwości zabawy w samochodzie są ograniczone. Maluchowi można urządzić jego własny kącik, w którym będzie czuł się tak dobrze jak w pokoju. Podróż na pewno umili mu zasłonka samochodowa z podobizną jego ulubionej postaci z kreskówki. Taka zasłonka będzie dodatkowo chroniła przed drażniącym słońcem. Bardziej szczelne są rolety, które opłaca się zabrać, gdy wyruszamy w podróż do w naprawdę ciepłe miejsca. Dzięki roletom dziecko będzie mogło bez przeszkód odbyć swoją popołudniową drzemkę. Zasada jest więc prosta – jeśli to my zadbamy o maluszka najpierw, to on odwdzięczy się swoim dobrym humorem.

 

1.  TULOKO ORGANIZER PODRÓŻNIKA 2W1Podróż samochodem z dzieckiem - jak przetrwać? co zabrać?Sprawdź!
2.  ORGANIZER NA SIEDZENIE-BOB BUDOWNICZYPodróż samochodem z dzieckiem - jak przetrwać? co zabrać?Sprawdź!

Wszystko co niezbędne dla dziecka znajdziesz w hulahop.pl

Podróż samochodem z dzieckiem – jak przetrwać? co zabrać?
5 (100%) 1 vote