Ranking namiotów dla dzieci, do zabawy – jaki wybrać namiot ogrodowy?

W ciepłym okresie roku dobrze zadbać o to, by dzieci mogły bawić się na świeżym powietrzu. To pozytywnie wpływa na ich zdrowie i pozwala zachować odpowiednią dawkę ruchu. Dobrym sposobem na zachęcenie maluchów do zabawy jest dziecięcy namiot, który posłuży dzieciom jako miejsce zabaw na dworze, chroniąc przed słońcem i insektami. Zapewni także schronienie przed deszczem, ale także doskonałe miejsce do zabawy w domu.

Ranking namiotów dla dzieci

Wybierając odpowiedni namiot warto również zwrócić uwagę na ranking namiotów zawierający zestawienie najlepszych produktów polecanych przez zadowolonych klientów:

Trefl Namiocik 4panel Myszka Miki

Ranking namiotów dla dzieci

To samo rozkładający się namiot dla dzieci, który doskonale sprawdzi się zarówno w ogrodzie jak i wewnątrz domu. Ozdabiany motywami Myszki Miki zachęca dzieci do zabawy, a dzięki wysokiej jakości wykonania i oddychającemu materiałowi zapewnia komfort podczas użytkowania.

John Namiot ogrodowy Auta

Ranking namiotów dla dzieci

To produkt zdobiony grafikami z popularnego filmu dla dzieci Auta (Cars). Namiot należy złożyć samodzielnie, jednak dzięki odpowiedniemu wykonaniu nadaje się zarówno do zabawy w domu jak i na zewnątrz. Posiada otwierane wejście a wyglądem doskonale imituje prawdziwy namiot, zwiększając atrakcyjność zabawy.

Kryjówka Camp Out Toy Story

Ranking namiotów dla dzieci

Namiot dla dzieci typu pop up ozdabiany grafikami z popularnej serii Toy Story. Wysoka jakość wykonania zapewnia stabilność podczas zabawy, a samoistne rozkładanie pozwala dzieciom sięgać po zabawkę w dowolnej chwili.

John Gwiezdne Wojny

Ranking namiotów dla dzieci

Samorozkładający się namiot z motywami znanymi z Gwiezdnych Wojen. Posiada wygodne, podwijane wejście. Zachowuje stabilność podczas zabawy i odpowiedni przewiew, by dziecku nie było duszno.

John Namiot Ogrodowy Minnie

Ranking namiotów dla dzieci

Namiot ogrodowy z motywami disneyowskiej Minnie i jej przyjaciółki. Doskonały do pokoju i do ogrodu, wyglądem imituje prawdziwy namiot. Posiada wygodne, podwijane wejście oraz wodoodporny materiał.

Zastanawiając się nad wyborem namiotu dla malucha warto wziąć pod uwagę jego rozmiar, materiał wykonania oraz stabilność. Część z oferowanych na rynku namiotów to tzw. „namioty samo rozkładające”, które nie tylko nie wymagają umiejętności odpowiedniego rozkładania namiotu, dzięki czemu dziecko samodzielnie jest w stanie przygotować go do zabawy, ale także nadaje się do rozkładania nie tylko na dworze, ale również w domu.

Sprawdź również: Zabawy na świeżym powietrzu – zabawki ogrodowe!

Jakie zabawy w namiocie?

By dziecko mogło miło spędzić czas w namiocie dobrze podsunąć mu kilka propozycji zabaw, które pomogą my tworzyć później swoje własne przygody. Przede wszystkim namiot może służyć maluchowi jako miejsce, wewnątrz którego może bawić się ulubionymi zabawkami, tworząc fabularne scenariusze w tajemnicy przed innymi. To również doskonała kryjówka do planowania tajemniczych eksperymentów – dziecięca pracownia, gdzie powstają wspaniałe dzieła. W namiocie można również czytać, rysować a nawet się uczyć. Dzieci mogą wykorzystywać go również jako miejsce do chowania się podczas zabawy w chowanego. Wewnątrz namiotu maluchy mogą układać klocki, grać w gry planszowe a także bawić się w każdy inny sposób, w jaki dotąd robiły to bez namiotu, jednak dodatkowy dach nad głową daje im poczucie intymności i tajemniczości, które znacznie podnoszą atrakcyjność zabawy.

 

Ranking namiotów dla dzieci, do zabawy – jaki wybrać namiot ogrodowy?
5 (100%) 2 vote[s]