Rodzaje huśtawek ogrodowych – jak wybrać? Ranking

Huśtawki to nie tylko doskonały sprzęt do relaksu czy zabawy, ale także element dekoracyjny ogrodu lub tarasu. Obecnie wybór huśtawek jest na tyle duży, że każdy znajdzie produkt pasujący do aranżacji jego posesji. Podczas zakupu huśtawki ogrodowej bardzo istotny jest materiał, z jakiego została wykonana. To on m.in. ma wpływ na to, czy urządzenie jest wytrzymałe i bezpieczne. Jakie rodzaje huśtawek ogrodowych można wymienić?

 

W ofercie sklepów znajdziemy kilka rodzajów huśtawek ogrodowych, zarówno przeznaczonych tylko dla dziecka, jak i do wspólnego, rodzinnego użytkowania.

  • Huśtawki drewniane – bardzo solidne, ciężkie i ekologiczne wyroby, które jednak wymagają odpowiedniej konserwacji, aby nie zniszczyły się na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych.
  • Huśtawki metalowe – łatwiejsze w pielęgnacji i lżejsze od huśtawek drewnianych, bardzo wytrzymałe, jednak zimne w dotyku. Mogą także ulegać rdzewieniu.
  • Huśtawki z technorattanu – przypominają wyroby z rattanu, choć wykonane są z syntetycznej żywicy. Są wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Niestety produkty tego typu mogą być kosztowne.
  • Huśtawki z tworzywa sztucznego, np. plastiku – odpowiednie dla najmłodszych dzieci, najczęściej kolorowe. Cechują się lekkością, ale też jednocześnie bywają mało stabilne.

RANKING HUŚTAWEK OGRODOWYCH:

1. Huśtawka HudoraRodzaje huśtawek ogrodowych - jak wybrać? RankingSprawdź!
2. Obręcz do huśtania czarnaRodzaje huśtawek ogrodowych - jak wybrać? RankingSprawdź!
3. Huśtawka HudoraRodzaje huśtawek ogrodowych - jak wybrać? RankingSprawdź!
4. Huśtawka Little TikesRodzaje huśtawek ogrodowych - jak wybrać? RankingSprawdź!

Dla kogo huśtawki ogrodowe?

Huśtawki ogrodowe, ze względu na typ użytkowników, możemy podzielić na urządzenia przeznaczone dla dorosłych oraz dla dzieci. Produkty dla dorosłych zazwyczaj mają formę fotelu, leżanki czy kilkuosobowej kanapy. Na rynku dostępne są także huśtawki-hamaki lub w postaci wiszących koszy. Huśtawki do ogrodu dla dzieci mają nieco inną konstrukcję, która pozwala im na wysokie bujanie się. Urządzenia dla najmłodszych powinny mieć odpowiednio zabezpieczone siedzisko, aby dziecko nie spadło. Produkty dla dzieci najczęściej wykonane są z plastiku lub drewna.

Rodzaje huśtawek ogrodowych – jak wybrać? Ranking
5 (100%) 1 vote[s]