Urodziny dziecka – jak wybrać motyw przewodni? Najlepsze zabawy urodzinowe

Obecnie przy organizacji urodzin stało się modne opracowanie motywu przewodniego. Na czym to polega? Cała impreza przygotowana jest w konkretnej stylizacji i trzyma się jednego tematu, np. ulubionej animacji, zwierzęcia czy bohatera. Motyw przewodni zawsze warto przedyskutować z dzieckiem. To pociecha powinna nam zdradzić, co najbardziej lubi i z jakiego motywu najbardziej się ucieszy, a także jakie zabawy urodzinowe mogą być atrakcyjne dla gości.

JAK WYBRAĆ MOTYW PRZEWODNI? Najczęściej wybierane

  • Bajki, np. „Kraina lodu”, „Świnka Peppa”, „Auta”.
  • Bal księżniczek.
  • Piraci.
  • Plemię indiańskie.
  • Szkoła magii i czarodziejstwa.
  • Superbohaterowie.
  • Zoo.

Urodziny dziecka - jak wybrać motyw przewodni? Najlepsze zabawy urodzinowe

 

Zabawy urodzinowe

Zabawy to podstawa na urodzinach i powinno się je zaplanować jeszcze przed uroczystością. Jeśli zabawa wiąże się z wytypowaniem zwycięscy, najlepiej zorganizować wcześniej także symboliczny upominek za zdobycie pierwszego miejsca. Nagroda zawsze działa motywująco, przede wszystkim  na dzieci. Jakie zabawy można zaproponować małym imprezowiczom?

Na urodzinach sprawdzą się standardowe zabawy takie jak podchody z ukrytym prezentem, stanięcie w bezruchu po zatrzymaniu muzyki, kalambury, zagadki czy gra w ciuciubabkę. Ponadto warto zorganizować takie zabawy, w których każdy z gości będzie mógł przygotować coś samodzielnie i zabrać potem do domu, np. lepienie z modeliny, klejenie modeli, decoupage, origami. Jeśli brakuje nam czasu na przygotowanie takich zabaw, można zatrudnić profesjonalnego animatora do pomocy, klauna lub maga wykonującego magiczne sztuczki.

 

Szukasz pomysłu na prezent dla dziecka? Sprawdź sklep hulahop.pl

Rate this post