Jak wybrać najlepszy namiot dla dziecka do ogrodu?

Wraz z nastaniem ciepłych dni, dzieci mogą coraz większą ilość czasu spędzać na świeżym powietrzu. Jest to szczególnie ważne dla ich zdrowia oraz budowania odporności. Jednak, im cieplej się robi na zewnątrz, tym większe niebezpieczeństwo narażenia dzieci na udar słoneczny i przegrzanie. Rozwiązaniem w takiej sytuacji, by nie ograniczać dzieciom zabaw na świeżym powietrzu, będzie zakup namiotu do ogrodu. Poza tym, namiot to świetny sposób na zabawę.

Jak wybrać najlepszy namiot dla dziecka?

Aby namiot ogrodowy dla dzieci spełniał swoje funkcje powinien zostać wykonany z odpowiednich materiałów. Najlepiej, by posiadał ochronę przed promieniowaniem UV oraz wykonany był z nieprzemakalnych materiałów, tak by nie trzeba go było chować za każdym razem po skończonej zabawie. Istotne też, by był solidny i wytrzymały na działanie wiatru. Jeśli będzie spełniał te funkcje, stanie się świetnym miejscem do ogrodowych zabaw, niezależnie od pogody. Dodatkowo, może być także sposobem na popołudniową drzemkę, na którą tak ciężko namówić maluchy, a którym jeszcze potrzebna jest regeneracja w ciągu dnia.

Namiot do zabawy w ogrodzie

Namiot, który ma posłużyć głównie do zabawy i stać się ich urozmaiceniem, może przybierać przeróżne formy, rozmiary i kolory. Na rynku dostępny jest bogaty wybór konstrukcji, które mają posłużyć, jako element dziecięcych zabaw, pozwalający wcielać się w przeróżne role. Znajdziemy wszelkie zamki, domki, tipi, ale także namioty ze świata ulubionych bajek, z wizerunkami ulubionych postaci. Ponadto, możemy zdecydować się także na namioty ogrodowe z tunelami lub basenami z piłeczkami – które dziecko ich nie lubi?

Zaletą tego typu namiotów jest łatwość w ich rozkładaniu. W wielu przypadkach nawet przedszkolak sobie z nimi poradzi. Bardzo modne są namioty tzw. samorozkładające się. Nieco więcej wysiłku wymagają te, które posiadają tunele, ale od czego jest instrukcja? Warto również zwrócić uwagę na to, że takie namioty ogrodowe są tanie, a dzieci je uwielbiają.

Jednak, wiele tego typu namiotów do ogrodu posiada też swoje wady. Najczęściej wykonane są z poliestru i w gorące dni jest w nich duszno i bardzo gorąco. Nie są również odporne na przemoczenie oraz działanie wiatru, gdyż nie posiadają linek usztywniających. Bardzo energiczne zabawy, zwłaszcza kilkoro dzieci na raz, mogą zakończyć się rozdarciem materiału. Raczej są to akcesoria do zabawy na jeden sezon. Najlepiej sprawdzają się, gdy są ustawione w cieniu, w bezwietrzny dzień lub w zacisznym miejscu, a po skończonej zabawie chowane i rozkładane kolejnego dnia.

 

Szukasz namiotu? Sprawdź sklep hulahop.pl

Jak wybrać najlepszy namiot dla dziecka do ogrodu?
5 (100%) 1 vote