Jakie wybrać poradniki dla kobiet w ciąży i tatusiów?

Coraz rzadziej w wychowaniu dziecka pomagają nam rodzice, czyli jego dziadkowie. W końcu dojrzałe osoby również mają swoje życie i niekoniecznie chcą je spędzić na bawieniu wnuków. Świeżo upieczeni lub przyszli rodzice posiłkują się wiedzą z poradników i książek również dlatego, bo tak jest łatwiej, a także jest to sposób na uzyskanie naukowego wglądu w pewne sprawy – odżywianie dziecka czy pielęgnację jego skóry.

Niektóre poradniki przygotowują rodziców również pod względem psychicznym, pokazując także pewne alternatywne drogi rodzicielstwa – jak na przykład rodzicielstwo bliskości. Zadaniem poradników jest więc, aby przygotować i nauczyć rodziców tego, jak powinni obchodzić się ze swoim maleństwem. Sprawdźmy, które z pozycji znajdujących się w księgarniach lub bibliotekach sprawdzą się najlepiej.

Jakie wybrać poradniki dla kobiet w ciąży i tatusiów? 5 pozycji, których nie możesz przegapić!

W świecie poradników dla przyszłych rodziców najważniejszą pozycję od lat okupuje książka o tytule „W oczekiwaniu na dziecko”.

Ta pozycja urosła do rangi biblii, a przynajmniej najlepszego kompendium wiedzy, które porusza każdą najważniejszą kwestię związana z oczekiwaniem na dziecko, porodem oraz pierwszymi miesiącami po. Oprócz klasycznej wiedzy znajdziemy w niej garść praktycznych porad i ciekawostek dotyczących na przykład zdrowia kobiety w ciąży – możemy dowiedzieć się, które z dolegliwości mogą poczekać do wizyty u lekarza, a na które lepiej od razu zwrócić uwagę. To książka także dla przyszłych ojców, gdyż zawiera rozdział poświęcony właśnie im, a także pomocy partnerce.

Bardzo ciekawa pozycja to także „Język niemowląt”, która pozwala zrozumieć to, co chce nam przekazać maluszek swoim zachowaniem, a przede wszystkim reakcjami emocjonalnymi – płaczem i śmiechem. Wiedza z tej książki tłumaczy potrzeby malucha i jego nastroje. Skupiając się na poradnikach, które mają nie tylko pokazać, ale również nauczyć, nie możemy zapomnieć o „Księdze dziecka”. Napisana przez osoby, które z pewnością posiadają doświadczenie (rodzice ósemki dzieci!) stworzyli praktyczny i nowoczesny przewodnik po tym, w jaki sposób wychowywać dziecko, nie zapominając o indywidualnym aspekcie tego trudnego i angażującego procesu. Książka pokazuje praktyczne przykłady, które można wprowadzić w życiu dzieci od okresu niemowlęcia do ukończenia drugiego roku życia.

Jakie wybrać poradniki dla kobiet w ciąży i tatusiów?

Lektury dodatkowe – również warto uwagi

Niejakim uzupełnieniem może stać się oryginalna i zabawna książka autorstwa Kaz Cooke pt. „Ciężarówką przez 9 miesięcy”. W zabawny sposób ukazuje historię kobiety, która dowiaduje się o byciu w ciąży. Polecamy również „Księgę ciąży” napisaną przez ten sam duet co „Księga dziecka”. Ponownie nacisk kładziony jest na świadome i pełne rodzicielstwo, w duchu zrozumienia oraz bliskości między dzieckiem a rodzicami.

SZUKASZ WYPRAWKI DLA NOWORODKA? WSZELKIE NIEZBĘDNE AKCESORIA DLA MALUSZKA ZNAJDZIESZ W HULAHOP.PL

Jakie wybrać poradniki dla kobiet w ciąży i tatusiów?
5 (100%) 1 vote