Jak wybrać proszek do prania dla niemowląt? Ranking proszków

Każdy rodzic dba o zdrowie swoich dzieci i zależy mu na tym, aby jego pociechy nie musiały zmagać się z uczuleniami czy innymi dolegliwościami. Z tego względu dorośli wybierają dla swoich dzieci właściwe jedzenie, a także odpowiednie produkty kosmetyczne przeznaczone dla najmłodszych. Mydła, szampony, kremy – to nie jedyne preparaty niezbędne do pielęgnacji dzieci. Niezwykle ważne są także proszki do prania. Co warto wiedzieć o tych produktach?

Jak wybrać proszek do prania dla niemowląt?

Kiedy dziecko pojawi się w domu, rodzice często nie wiedzą, w jakie proszki do prania się zaopatrzyć i czym się kierować podczas zakupu. Przede wszystkim taki proszek powinien być hipoalergiczny, nie zawierać żadnych sztucznych barwników, enzymów czy innych środków chemicznych – w tym celu należy dokładnie przeczytać etykietę proszku, w tym jego skład. Dodatkowo nie powinien mieć mocnego, drażniącego zapachu. Najlepiej jeśli na opakowaniu produktu jest wyraźny zapis, że przeznaczony jest on dla najmłodszych dzieci. Dobre proszki do prania dla niemowląt powinny także posiadać specjalne atesty i być zaaprobowane przez Instytut Matki i Dziecka.

Należy pamiętać o tym, że ubranka niemowlaków nie mogą być prane w zwykłych proszkach. Skóra tak małych dzieci jest niezwykle wrażliwa i podatna na alergie. Niekiedy wystarczy tylko krótki kontakt z tkaniną wypraną w tradycyjnym proszku, aby niemowlę dostało wysypki, czego każdy rodzic chce uniknąć. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka gama produktów do prania skomponowanych specjalnie dla dzieci, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć proszek odpowiedni dla swojej pociechy. Jakie preparaty można nabyć w sklepach?

proszek do prania dla niemowląt ranking proszków lovela proszek pielęgnacja

Rodzaje produktów do prania


Niemowlęta wymagają specjalnej troski ze względu na swoją delikatną skórę. Aby jej nie podrażnić ani nie uszkodzić, należy stosować specjalne produkty do prania dla najmłodszych dzieci. Zaleca się, aby z tego typu preparatów korzystać nawet do pierwszego roku życia – w przypadku bardziej wrażliwych dzieci, także tych z atopowym zapaleniem skóry, lepiej prać ubranka w specjalistycznych środkach aż do trzeciego roku życia. Jakie produkty dla niemowląt znajdziemy w sklepach?

  • Proszki do prania dla dzieci – hipoalergiczne produkty przygotowane z myślą o najmłodszych. To podstawowy produkt do prania.
  • Płyny do prania dla dzieci – działają podobnie jak w przypadku proszków, ale mogą mieć konsystencję żelu czy koncentratu.
  • Płatki mydlane – delikatniejsze od proszków i płynów, świetnie sprawdzą się podczas prania ręcznego. Wymagają przygotowania, jeśli chcemy użyć ich w pralce. To najlepszy wybór dla dzieci skłonnych do alergii.
  • Orzechy piorące – wydajne i ekologiczne. To najzdrowszy i najbezpieczniejszy sposób na pranie ubrań, zwłaszcza w przypadku dzieci bardzo wrażliwych. Orzechy mają jednak tę wadę, że nadają się głównie do odświeżania ubrań i mogą nie poradzić sobie z większymi zabrudzeniami.

Jak dozować proszek do prania ?

Jeśli pierzemy ubranka niemowlaka, lepiej zrezygnować na początku z płynów do prania na rzecz proszków. Wybór ilości proszku do jednego prania zwykle jest podany na opakowaniu przez producenta. To jak dużo użyjemy produktu, również zależy od ilości prania. Oczywiste jest, że piorąc kilka rzeczy nie wsypiemy do prania takiej samej ilości środka, jak w przypadku pełnej pralki. Na pewno nie należy przekraczać podanej przez producenta proszku gramatury. Ponadto, zwykle do każdego dużego opakowania proszku do prania, dostajemy w zestawie specjalny pojemniczek, dozownik. Określa on dokładnie jaką ilość proszku powinniśmy użyć do prania ubranek niemowlaka.

Ranking najlepszych proszków do prania dla niemowląt

Obecnie wielu producentów oferuje różnego rodzaju proszki do prania dla niemowląt. Mogą one być stosowane w pralce lub podczas prania ręcznego. Wybór proszku to jednak sprawa indywidualna, gdyż jedne dzieci są bardziej wrażliwe, inne mniej. Czasami może być konieczne wypróbowanie kilku preparatów, aby ostatecznie zakupić ten najbardziej odpowiedni. Proszki jakich producentów są dziś najbardziej popularne?

 

Sprawdź największy wybór kosmetyków do pielęgnacji malucha w sklepie hulahop.pl

 

Jak wybrać proszek do prania dla niemowląt? Ranking proszków
4 (80%) 5 votes