Apteczka dla dziecka – jak wyposażyć? na wakacje

Apteczka dla dziecka to jeden z wakacyjnych niezbędników, niezależnie od tego, gdzie wybieramy się na wakacje. Musimy zadbać o jej dobre wyposażenie zwłaszcza wtedy, jeśli w podróży towarzyszyć nam będzie małe dziecko. Nie oznacza to jednak, że do apteczki należy spakować wszystko – część produktów dostaniemy spokojnie na miejscu, część natomiast będzie nam zwyczajnie niepotrzebna. W takim razie, jak wyposażyć apteczkę wakacyjną dziecka? 

Leki na zbijanie gorączki

 Wystarczy niewielka zmiana temperatury, zwykłe zaziębienie lub nadmierne przegrzanie organizmu, a nasze dziecko już łapie gorączkę. Wysoka temperatura bardzo martwi rodziców, ponieważ często jest jednym z symptomów, które zwiastują nadejście infekcji spowodowanej wirusami lub bakteriami. Dzieciom zdarza się to szczególnie często, ponieważ nie posiadają zbyt dobrze rozwiniętego układu odpornościowego. Lek przeciwgorączkowy powinien zostać podany maluchowi, gdy termometr wskaże więcej ni 38 stopni Celsjusza. Dla dzieci należy wybierać leki na bazie paracetamolu – Apap, Calpol. Redicetamol czy Paracetamol.

Na problemy żołądkowe

 Dieta podczas wakacyjnego wyjazdu sprzyja biegunce u dzieci – częste jedzenie lodów, posiłki w restauracjach, a nawet sama zmiana sposobu żywienia prowadzą do rozwolnienia. Leki na biegunkę powinny stanowić wyposażenie obowiązkowe, jeśli zamierzacie spędzić wakacje poza granicami Polski – szczególnie jeśli chodzi o kraje południowe. Co ciekawe, biegunce można przeciwdziałać, podając maluchowi lekarstwa z dodatkiem probiotyków lub dbając o to, by w jego diecie nie zabrakło produktów, które kształtują florę jelitową – kiszonek czy przetworów mlecznych typu kefir, jogurt, serek. Na biegunkę pomogą lekarstwa takie jak Trilac czy Lacidofil.

Apteczka dla dziecka

Katar oraz bóle gardła

 Te dwa nieprzyjemne schorzenia występują zazwyczaj razem. Na ból gardła pomogą tabletki do ssania na bazie takich składników jak miód czy szałwia. Można stosować również leki w postaci sprayu, takie jak Orofar czy Tantum Verde. Warto wyposażyć się w zioła, z których przygotowywać można płukanki zabijające bakterie – szczególnie poleca się napar z rumianku lub szałwii. Na katar najlepsze będą krople do nosa, z których nie powinno się jednak korzystać przez więcej niż 4 dni.

 Przy chorobie lokomocyjnej

 Czasami bywa, że to właśnie wakacje przyczyniają się do odkrycia u malucha choroby lokomocyjnej. Dlatego zawsze warto mieć tabletki, które przeciwdziałają nudnościom i zawrotom głowy podczas jazdy samochodem. Można sięgnąć po klasyka, czyli Aviomarin albo pokusić się na Lokomotiv – ten ostatni jest także dostępny w formie syropu. Dziecko nie powinno popijać tabletek napojami gazowanymi.

Szukasz gotowej apteczki? Sprawdź w sklepie hulahop.pl

Apteczka dla dziecka – jak wyposażyć? na wakacje
5 (100%) 2 votes