Jaka wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty – lista artykułów

Rozpoczęcie edukacji szkolnej to dla dziecka duże przeżycie i ogromne wyzwanie. Jednak również dla rodziców wyprawka szkolna to trudne zadanie, gdyż muszą skompletować to co najpotrzebniejsze dla dziecka. Nie jest to proste, dlatego warto odpowiednio wcześnie zacząć, aby zdążyć na czas i o niczym nie zapomnieć. 

Wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty – co kupić?

Lista rzeczy, których potrzebuje uczeń pierwszej klasy jest długa. Niektóre z nich są niezbędne, a posiadanie pozostałych jest opcjonalne. Do najważniejszych, o których rodzic nie może zapomnieć, należą z pewnością:

wyprawka szkolna

Jak kupować rozsądnie?

Kupując niezbędne dziecku artykuły trzeba kierować się przede wszystkim wiedzą odnośnie tego, co jest niezbędne, a z czego można zrezygnować. Nie powinno się rozpoczynać od nabycia dodatkowych gadżetów, które mogą się wcale nie przydać. Zacząć należy od powyższej listy, zawierającej wszystko co potrzebne pierwszoklasiście. Dopiero, jeśli po dokonaniu tych podstawowych zakupów zostaną pieniądze, warto zacząć myśleć o dodatkach. Sama powyższa lista warta jest z pewnością kilkaset złotych, więc nie jest to bagatelny wydatek.

 Ponadto, należy też zwrócić uwagę na to, aby zakupione przedmioty były praktyczne i trwałe. Wybierając np. nożyczki niekoniecznie trzeba kupować te najładniejsze, ale raczej takie, które są odpowiednio ostre i wygodne w użytku. Wybrany klej powinien być natomiast najbardziej wydajny, a piórnik pojemny i mocny. Takie podejście pomoże uniknąć sytuacji, w której szybko trzeba kupować nowe rzeczy, gdyż zakupione artykuły nie są wystarczające lub ulegają zniszczeniu po kilku tygodniach użytkowania.

 Cena artykułów szkolnych

 decydowanie nie ma sensu kupowanie najdroższych przedmiotów dostępnych w sklepach z przyborami szkolnymi. Ich tańsze zamienniki często są tak samo wysokiej jakości. Warto zorientować się również w cenach poszczególnych artykułów w różnych sklepach, gdyż można w ten sposób trafić na atrakcyjne okazje. Z drugiej strony, przesadna oszczędność też nie jest wskazana, ponieważ najtańsze artykuły przeważnie nie są zbyt trwałe, przez co po krótkim czasie trzeba je wymieniać. Słabe kredki łatwo się łamią, a piórnik może się roztargać, jeśli nie został wykonany z solidnego materiału.

 Głos dziecka

 Niewątpliwie to rodzic powinien decydować o wyborze poszczególnych przedmiotów, gdyż wie lepiej od dziecka co przyda się w szkole. Niemniej jednak, głos malucha nie powinien być całkowicie lekceważony. Warto pozwolić mu np. wybrać wzór na piórniku czy okładki zeszytów.

 Warto wiedzieć!

 Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, jak droga jest cała wyprawka szkolna. Dlatego warto rozłożyć zakupy na dłuższy czas. Dzięki takiemu zabiegowi wydatki będą zdecydowanie mniej odczuwalne.

 Jak nie dać się nabrać?

 Większość sklepów pod koniec sierpnia podnosi ceny artykułów szkolnych. Wynika to z faktu, że rodzice tak czy inaczej muszą je kupić, więc są skłonni zapłacić za nie więcej. Warto więc największe zakupy zrobić nieco wcześniej, najlepiej na początku wakacji. Plecaki czy też piórniki są wtedy zdecydowanie tańsze. Ponadto, na początku roku szkolnego i tak zwykle okazuje się, że jeszcze czegoś brakuje, przez co trzeba dokonywać kolejnych zakupów. Wydatki więc się kumulują i mocno obciążają budżet domowy.

 Odpowiedzialność rodzica

 Dziecko idąc do szkoły jest zdenerwowane, gdyż znajduje się w nowym środowisku, w zupełnie nieznanej sobie sytuacji. Zależy mu więc, aby stać się częścią grupy oraz aby wszystko przebiegało sprawnie. Brak któregokolwiek z przyborów, który jest niezbędny lub też po prostu posiada go większość rówieśników, może być nie lada problemem. Dlatego też, rodzice powinni zrobić wszystko, aby o niczym nie zapomnieć. Warto najpóźniej na kilka tygodni przed rozpoczęciem roku szkolnego zrobić listę niezbędnych artykułów, aby następnie wykreślać zakupione już przedmioty.

Wyprawkę szkolną dla dziecka skompletujesz w hulahop.pl

Jaka wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty – lista artykułów
5 (100%) 2 votes