Zabawki dla 2-latka, jakie wybrać, jakie zabawki dla dwulatka?

Dwuletnie dziecko jest już pod wieloma względami samodzielne. Jest ciekawe świata, rozwija się. Wybór zabawek dla niego powinien być indywidualny i zależny od wielu czynników. Zobacz, jakie zabawki dla 2-latka wybrać!

zabawki dla 2-latka

Na co zwracać uwagę?

Dobrze wybrana zabawka dla dwuletniego dziecka powinna być zależna od jego:

– etapu rozwoju,

– płci,

– upodobań.

1. Etap rozwoju. Dziecko w wieku dwóch lat chodzi samodzielnie, ma coraz większe zdolności manualne. To odpowiedni czas na pobudzanie jego wyobraźni i kreatywności. Zabawki nie mogą być zatem dla takiego dziecka zbyt proste, ponieważ będą nieciekawe i niewymagające.

2. W zasadzie już od najmłodszych lat dziewczynki i chłopcy mają inne zabawki. O wiele bardziej opiekuńcze dziewczynki bawią się lalkami, chłopców natomiast bardziej będzie interesował samochodzik.

3. W przypadku wyboru prezentu na Gwiazdkę czy urodziny warto porozumieć się najpierw z rodzicami dziecka. Bywa tak, że dziecko nie lubi np. niektórych zwierzątek czy jakiegoś rodzaju motywów. Lepiej więc zagwarantować sobie, że prezent będzie trafiony stuprocentowo.

Zabawki dla dwulatka- jakie wybrać?

Każda z kupowanych dla dziecka zabawek ma jakieś zadanie. Nie tylko jest przyjemnym i ładnie wyglądającym przedmiotem, ale ma także duże znaczenie w rozwoju dziecka.

1. Klocki.

Powinny by duże. Rodzice często wybierają klocki drewniane w różnych kolorach, często także ozdobione literkami lub obrazkami. Klocki mają za zadanie:

– pobudzić kreatywność,

– pomóc w nauce koncentracji,

– rozwinąć zdolności ruchowe.

2. Jeździki, samochodziki, także wózki, zabawki do pchania lub ciągnięcia.

Dwulatek chodzi już samodzielnie, dlatego takie zabawki w jego przypadku sprawdzają się świetnie. Ich głównym zadaniem jest natomiast pomoc w dalszym rozwoju zdolności psychoruchowych.

3. Kredki, farby, flamastry

I inne przybory służące do malowania czy rysowania. Ich zadania to:

– pobudzanie zdolności manualnych dziecka,

– nauka kolorów i kształtów.

4. Puzzle i układanki.

Dla dwulatka warto wybierać układanki z większymi elementami, np. drewniane czy piankowe. Jednocześnie są one bezpieczniejsze niż np. kartonowe. Dzięki tego typu zabawkom dziecko:

– rozwija wzrok,

– uczy się logicznego myślenia,

– rozwija koordynację ruchową.

5. Zabawki sytuacyjne

Zabawki nawiązujące do dorosłego życia: przybory kuchenne, domki dla lalek, warsztaty samochodowe, gabinety lekarza lub weterynarza. Zabawki te:

– pobudzają wyobraźnię dziecka,

– zwiększają zdolności społeczne.

Ranking zabawek dla dwulatka

Fisher Price Bebo tańcz i śpiewaj ze mną!

Mega Bloks Pojazd Zbieracz Klocków

Clementoni Clemmy Klocki Stacja Kolejowa

Czuczu Pierwsze Puzzle Wieś

Hape piesek na sznurku

Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!

Do najchętniej wybieranych zabawek dla dwulatków należą:

1. Fisher Price Bebo tańcz i śpiewaj ze mną.

Robocik Bebo posiada przyciski na brzuszku i stopach, które po włączeniu uruchamiają muzykę. Robocik potrafi także wykonywać taneczne ruchy. Bardzo ciekawą jego zaletą jest możliwość nagrania jakiegokolwiek zdania np. przez rodzica lub dziecko. To doskonała zabawka stymulująca rozwój dziecka.

2. Mega Bloks Pojazd Zbieracz Klocków.

Jest to zestaw składający się z dużego wózka i klocków znajdujących się wewnątrz niego. Zabawka może posłużyć jako wózek do ciągnięcia. Za pomocą obrotowego bębna potrafi samodzielnie zbierać klocki spotkane na swojej drodze.

3. Clementoni Clemmy Klocki Stacja Kolejowa.

Jest to zestaw składający się z 35 kolorowych elementów, wśród których znaleźć można wagony, tory czy lokomotywę. Pociąg porusza się sam, dzięki elektrycznemu silniczkowi.

4. Czuczu Pierwsze Puzzle Wieś.

To zestaw trzech układanek idealnych dla dwulatków. Duże elementy łatwo jest łączyć ze sobą. Posiadają bardzo wyraziste kolory, są ciekawe dla dziecka i bardzo wytrzymałe.

5. Hape Piesek na sznurku

Drewniany piesek może być także świetnym towarzyszem spacerów. Jest wytrzymały i dziecko z łatwością nauczy się ciekawej zabawy z jego użyciem.

Zobacz zabawki dla 2-latka w sklepie hulahop.pl!

Zabawki dla 2-latka, jakie wybrać, jakie zabawki dla dwulatka?
5 (100%) 1 vote[s]