Zabawki dla dzieci na jesienne wieczory, jakie wybrać, najpopularniejsze gry!

Zbliżają się długie jesienne wieczory. To znaczy, że dzieci z podwórka będą przenosić się do domu, aby tam się bawić. Jak zorganizować dziecku czas tak, aby spędziło go aktywnie, ale i rozwojowo. Poniżej przedstawiamy zabawki dla dzieci na jesienne wieczory!

Zabawki dla dzieci na jesienne wieczory

Zabawki dla dzieci na jesienne wieczory

Ciekawe gry planszowe

Gry planszowe to idealny wybór na długie wieczory, angażujący całą rodzinę. Oprócz wspólnego spędzania czasu, zacieśniamy w ten sposób więzi i możemy uczyć się poprzez zabawę. Dlatego warto wybrać gry edukacyjne. Na przykład:

1. Gry muzyczne – np. Bim Bom. Gra ta polega na odsłuchiwaniu dźwięków. Można grać na 3 różne sposoby, więc gra nie nudzi się zbyt szybko.
2. Gry do nauki czytania – np. Przeczytam Ci mamo. To gra, w której dziecko z dostępnych elementów musi układać obrazki czytając dane litery, a następnie całe słowa.
3. Gry do nauki liczenia – np. Liczymy. To edukacyjna układanka wprowadzająca w świat działań matematycznych i czasu.
4. Gry do nauki alfabetu – np. Litery, sylaby, wyrazy. Gra to wspomaga naukę literek, ale i całych wyrazów.

Maty dla dzieci

Maty edukacyjne są uwielbiane przez dzieci z kilku powodów:
• można bawić się na podłodze (dzieci to uwielbiają)
• są kolorowe i duże
• zmieniają przestrzeń pokoju, w przestrzeń do zabaw

Maty dla dzieci to świetne rozwiązanie dla maluchów, ale i starszaków. Najmłodsi mogą poznawać rośliny, zwierzęta, kształty, a ci więksi mogą uczyć się literek, słów, działań matematycznych czy nawet języka obcego. Maty złożone nie zajmują dużo miejsca, więc są łatwe w przechowywaniu.

1. Mata puzzle piankowe – to dość oryginalny rodzaj maty, ponieważ zrobiony z puzzli piankowych. Te puzzle można układać także w figury 3D. Przy okazji uczą one literek i cyferek.
2. Mata interaktywna muzyczna – zabawka dla maluchów. Mata ze zwierzątkami na łące, które wydają dźwięki. Dzięki temu dziecko poznaje wszystkie dźwięki zwierząt i rozwija wyobraźnię.

Puzzle

Dzieci w każdym wieku uwielbiają układać puzzle. Puzzle rozwijają ich koncentrację, pamięć i samodzielność. Dzięki szerokiemu wyborowi możemy znaleźć puzzle odpowiednie dla maluszka i dla dziecka starszego. Szeroki asortyment pozwala także wybrać odpowiedni wzór np. z bohaterkami ulubionej bajki dziecka. To zdecydowanie zachęca do tej aktywności.

Zabawki dla dzieci na jesienne wieczory

Rebel Tajniacy Codenames

Hasbro Twister Refresh

Granna Rancho

Trefl Baby Classic Pupile

Castor 108 EL. Peterbilt 379

Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!

Więcej artykułów dziecięcych znajdziesz w sklepie hulahop.pl!

Zobacz więcej zabawek na jesienne wieczory w sklepie hulahop.pl!

Zabawki dla dzieci na jesienne wieczory, jakie wybrać, najpopularniejsze gry!
5 (100%) 1 vote[s]