Zabawki dla niemowlaka, jakie wybrac, na co zwracać uwagę

Jedną z trudniejszych rzeczy, dla młoda rodzica, jest wybór odpowiedniej zabawki dla niemowlaka. Małe dzieci, są bardzo delikatne i podatne na wszystkie negatywne czynniki, dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich zabawek oraz wiedza, jak je czyścić. Przedstawiamy poradnik, będący odpowiedzią na wszystkie najczęstsze pytania dotyczące zabawek dla niemowlaków.

zabawki dla niemowlaka

Zabawki dla niemowlaka

Zabawki dla niemowlaków, powinny stymulować wzrok i słuch i dotyk dziecka. Najmłodsze dzieci uwielbiają zabawki w kontrastowych kolorach i wyraźnych kształtach, oraz pozytywki.

Nieco starsze dzieci, dzięki zabawkom, będą rozwijały umiejętności manualne.

Jakie bezpieczne zabawki dla niemowlaka

Bezpieczne zabawki dla niemowląt, powinny posiadać kilka ważnych oznakowań. Należą do nich między innymi oznaczenie producenta (siedziba firmy), symbol CE, oraz oznaczenie wieku dziecka, które może bawić się zabawką. Wiarygodność zabawek dla dziecka, podwyższa z pewnością certyfikat Instytutu Matki i Dziecka.

Zabawki dla dzieci muszą być wysokiej jakości, by mieć pewność, że nie będą z nich odpadały żadne elementy czy nie będzie łuszczyła się farba. Niemowlęta nie powinny bawić się zabawkami wyposażonymi w małe elementy, które mogą oderwać się i stać się przyczyną zadławienia. Miękkie maskotki, takie, jak pluszowe misie, nie powinny posiadać plastikowych elementów, które można łatwo oderwać.

Jak czyścić zabawki dla niemowląt

Zabawki można czyścić za pomocą wody z mydłem, a jeśli chcemy je odkazić, można je zamoczyć w nietoksycznym środku odkażającym. Zabawki dla niemowląt, które nie posiadają baterii, można wsadzić do zmywarki, lub umyć ręcznie.

Dobrym nawykiem jest mycie zabawek po ich ubrudzeniu jedzeniem lub piciem, oraz wtedy, gdy dziecko było chore. Jeśli zabawkami Twojego dziecka bawili się jego rówieśnicy i były one brane do ust, także należy je umyć. Nie można także przesadzać ze zbyt częstym odkażaniem zabawek.

Na jakie zabawki należy uważać

Każda zabawka, która nie posiada certyfikatu CE, może być potencjalnie niebezpieczna dla dziecka. Małemu dziecku, które potrafi się samodzielnie bawić zabawkami, należy kupić trwałe zabawki, które nie rozpadną się pod wpływem upadku i nie posiadają drobnych elementów, które można łatwo zdjąć.

Niebezpieczne są zabawki, które emitują głośny dźwięk, oraz te, które mogą stać się przyczyną uduszenia. Ten problem dotyczy między innymi zabawek wyposażonych w sznurki.

Często spotykanym problemem jest zawieszanie nad łóżeczkiem dziecka zbyt dużej ilości zabawek – może to prowadzić do niepokoju niemowlaka i trudności z zasypianiem.

Dzieci chętnie wkładają zabawki do ust, dlatego należy upewnić się, że wybraliśmy produkt, wykonany z bezpiecznych materiałów. Zagrożeniem dla dziecka mogą być farby ołowiowe, oraz zbyt duża ilość węglowodorów w zastosowanym materiale.

Brimarex Drewniany konik bujany

Mattel Mata Wesoły Samochód

Fisher Price Muzyczna Mata Las Tropikalny

Fisher Price Fotelik bujaczek

Fisher Price Bebo tańcz i śpiewaj ze mną!

fisher-price-bebo-tancz-i-spiewaj-ze-mna
Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!

Więcej artykułów dziecięcych znajdziesz w sklepie hulahop.pl!

Hulahop.pl – Tutaj spełniają się dziecięce marzenia!

Zabawki dla niemowlaka, jakie wybrac, na co zwracać uwagę
5 (100%) 1 vote[s]