Zabawki dla niemowląt do roku. Zabawki fisher price

Niemowlęta wymagają troskliwej opieki, bowiem pierwszy rok życia dziecka to niezwykle ważny dla niego okres, który będzie miał wpływ na jego dalszy rozwój. Bardzo istotne jest więc zaangażowanie rodziców w stymulację emocjonalną i rozwojową dziecka. Aby pobudzić zmysły niemowlaka i pozytywnie wpłynąć na kształtowanie się jego motoryki, dobrze jest dać mu do zabawy odpowiednie zabawki. Jakie produkty najlepiej sprawdzą się dla najmłodszych dzieci?

Jakie zabawki dla niemowląt do roku można kupić?

Niemowlęta jeszcze nie potrafią mówić, ani też dobrze się poruszać, dlatego wymagają specjalnych zabawek. Powinny one przede wszystkim pobudzać ich zmysły. Ponadto warto pamiętać, że dopiero co narodzone dzieci mają inne potrzeby, niż starsze, kilkumiesięczne niemowlaki. Najmłodszym wystarczą kolorowe kartki czy baloniki przyczepione nad łóżeczkiem, natomiast starszym można już zaproponować bardziej złożone zabawki, np. matę edukacyjną.

Oferta zabawek dla niemowląt jest bardzo szeroka, dlatego każdy rodzic znajdzie produkt odpowiedni dla swojej pociechy. W sklepach nie brakuje więc zabawek plastikowych lub drewnianych, wydających odgłosy, szeleszczących, grzechoczących, w mocnych, kontrastujących kolorach czy pobudzających spostrzegawczość. Jakie zabawki dla niemowląt warto mieć w swoim domu?

  • Układanki z dużymi elementami.
  • Instrumenty, np. pianinko.
  • Piłeczki.
  • Karuzelę do łóżeczka.
  • Miękkie przytulanki.
  • Prosty sorter.
  • Interaktywny stolik.

Gryzak dla dziecka

Pluszak Holly

Miś różowy ze smoczkiem

Ośmiornica Fisher Price

Łuk z zabawkami

zabawki dla niemowlakaZabawki dla niemowlątzabawki dla niemowlątZabawki dla niemowlątZabawki dla niemowląt
Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!

Czym się kierować przy wyborze zabawki dla niemowlaka?

Zabawki dla niemowląt do roku powinny być przede wszystkim wykonane z bezpiecznych materiałów i posiadać atest. Ponadto tego typu wyroby powinny być dość duże, lekkie i solidnie wykonane. Nie mogą posiadać elementów, które łatwo oderwać czy otworów, w które dziecko mogłoby włożyć palec. Co więcej zabawki dla niemowląt powinny być łatwe w czyszczeniu, bowiem małe dzieci szybko ulegają infekcjom, a zbierający się na zabawkach kurz i bakterie mogą

 

Zabawki dla niemowląt do roku. Zabawki fisher price
5 (100%) 1 vote[s]