Zabawki do nauki liczenia – jak wybrać? Jakie najlepsze?

Małe dzieci są nie tylko ciekawe świata, ale także bardzo szybko przyswajają nową wiedzę. Zwłaszcza jeśli jest ona przekazywana w formie zabawy. Także nauka liczenia może być przyjemnością, jeśli tylko wykorzystamy do tego odpowiednie zabawki. Co warto wiedzieć o tego typu akcesoriach?

Zabawki do nauki liczenia – jakie można kupić?

Przede wszystkim dobrze mieć świadomość, że dziecka do nauki nie można zmuszać. Przyniesie to tylko odwrotny efekt do zamierzonego – nasza pociecha zbuntuje się i nie będzie w ogóle chciała się uczyć. Jeśli natomiast podejdziemy do nauki umiejętnie, wówczas dziecko nawet samo będzie prosiło o powtórzenie edukacyjnej zabawy. Co więcej dobrze też pamiętać, że każde dziecko rozwija się indywidualnie, więc to sam rodzic musi zdecydować, na podstawie obserwacji pociechy, kiedy najlepiej rozpocząć naukę podstaw matematyki. Co może pomóc w odniesieniu sukcesu?

W sklepach z zabawkami nie brakuje różnorodnych produktów do nauki liczenia. Jedne są bardziej skomplikowane, inne mniej, jednak łączy je kolorowa oprawa oraz rola, jaką odgrywają w rozwoju malucha. Mają bowiem służyć do szybkiej i interesującej nauki podstaw matematyki, tak aby dziecko się nie nudziło i chętnie samo sięgało po dany wyrób. Jakie zabawki do nauki liczenia można kupić?

  • Piankowe puzzle.
  • Liczydło.
  • Kasy sklepowe.
  • Dziecięcy kalkulator lub laptop.
  • Magnesy na lodówkę z cyframi i symbolami matematycznymi.
  • Elektroniczne wyliczanki.
  • Gry planszowe, np. Monopoly Junior.
  • Magnetyczne układanki.

Zabawki do nauki liczenia – jak wybrać?

 Zabawki do nauki liczenia powinny być przede wszystkim dobrane do wieku dziecka. Młodszym pociechom warto zaproponować np. liczydło, układanki czy duże puzzle. Starszym spodoba się kasa sklepowa czy dziecięcy laptop. Na najstarsze pociechy czekają ciekawe gry planszowe. Ponadto zabawki do nauki liczenia powinny mieć odpowiedni atest, być solidnie wykonane i nie posiadać żadnych małych elementów, które można połknąć, zwłaszcza w przypadku produktów dla najmłodszych użytkowników.

1. Liczydło i alfabet 4w1Sprawdź!
2. Miś interaktywny Licz ze mnąSprawdź!

SZUKASZ ZABAWEK EDUKACYJNYCH DLA SWOJEGO DZIECKA? SPRAWDŹ W SKLEPIE HULAHOP.PL

Zabawki do nauki liczenia – jak wybrać? Jakie najlepsze?
4.3 (86.67%) 3 votes