Jakie zabawki do ogrodu? Zabawa na świeżym powietrzu.

Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu. Piaskownica, huśtawka, zjeżdżalnia, park – każde z tych miejsc gwarantuje naszym pociechom świetną rozrywkę. Bawić można się także w przydomowym ogrodzie, bez względu na jego wielkość i aranżację. Zestaw małego ogrodnika pozwoli najmłodszym zgłębić tajniki ogrodnictwa i ciekawie spędzić czas na dworze. 

Zabawki do ogrodu – jakie wybrać? 

Zabawa na świeżym powietrzu powinna być nieodzownym elementem dorastania dziecka. Jednak obecnie wśród dziecięcych rozrywek prym wiedzie telewizja oraz gry komputerowe. Rodzice powinni robić wszystko, aby zaszczepić w swoich pociechach chęć przebywania na dworze, gdyż taki sposób aktywności pozwala dzieciom szybciej i lepiej się rozwijać. Jakie jeszcze korzyści zapewnia spędzanie czasu na dworze?

 

zabawki do ogrodu

 

Wspólna zabawa z dzieckiem w ogrodzie – co daje?

Wspólna zabawa na powietrzu to doskonały sposób na rodzinną integrację, która sprawi wiele radości nie tylko dzieciom, ale też dorosłym, którzy będą mogli cofnąć się do lat swojego dzieciństwa. Bardzo korzystnie wpływa na organizm i samopoczucie. Jakie jeszcze zalety posiada zabawa na dworze?

 • Dotlenia organizm i powoduje produkowanie hormonów szczęścia.
 • Rozwija motorykę dziecka.
 • Relaksuje
 • Zwiększa odporność organizmu.
 • Uczy współpracy.
 • Rozwija kreatywność, wyobraźnię i inteligencję.
 • Poprawia pracę mózgu i układu nerwowego.
 • Polepsza koordynację wzrokowo-ruchową.
 • Kształtuje zręczność i precyzję ruchów.
 • Powoduje zdobycie nowych umiejętności i wiedzy.
 • Uczy obcowania z przyrodą.

Dzieci  i zabawa w ogrodnictwo

Wybór zabaw na dworze jest niezwykle szeroki, dzięki czemu każde dziecko znajdzie rozrywkę właściwą dla siebie. Jednak wymaga to czasem zaangażowania ze strony rodziców – jeśli zdecydujemy się na wspólną zabawę z pociechą, damy jej dobry przykład i dodatkowo zacieśnimy więzi rodzinne. Niekiedy wystarczy jedynie drobna wskazówka, aby dziecko chętniej dokazywało na świeżym powietrzu. Jednym z pomysłów na spędzanie czasu na dworze jest zabawa zestawem małego ogrodnika. Co możemy zafundować dziecku, które interesuje się ogrodnictwem?Zestaw małego ogrodnika świetnie sprawdzi się w ogrodzie, ale także w piaskownicy czy na plaży podczas wakacji. Zawiera kilka elementów, które nauczą dziecko zajęć ogrodniczych i wykonywania obowiązków. Zazwyczaj taki zestaw składa się z:

 • skrzynki, walizeczki lub plecaka, doniczek
 • narzędzi: łopatek, grabi, konewek, spryskiwaczy
zabawki do ogrodu taczki dla dzieckaSprawdź cenę!
zabawki do ogrodu zestaw do ogrodu dla dzieckaSprawdź cenę!

Niektóre zestawy zawierają także nasiona, dzięki czemu mały ogrodnik może od razu zabrać się za sadzenie kwiatów czy warzyw. Narzędzia mogą być plastikowe lub metalowe – każdy użyty w zabawkach dziecięcych materiał musi mieć także atest i być bezpieczny dla dzieci. Za pomocą takiego zestawu można także założyć mały ogródek na balkonie czy nawet domowym parapecie,  jeśli dziecko nie ma dostępu do własnego ogrodu. Należące do zestawów kolorowe skrzynki czy walizeczki mogą dodatkowo posłużyć jako przedmioty do innych zabaw. Zdarza się, że zestaw małego ogrodnika wyposażony jest także w taczkę lub specjalny wózek ogrodnika umożliwiający łatwy transport wszystkich narzędzi ogrodniczych.

 

Największy wybór zabawek do ogrodu i nie tylko w sklepie hulahop.pl

Jakie zabawki do ogrodu? Zabawa na świeżym powietrzu.
5 (100%) 1 vote