Zestaw klocków dla przedszkolaka – jaki wybrać?

Klocki to jedne z najważniejszych zabawek małego dziecka. Uczą poznawać kształty i kolory, ale także wspomagają koordynacje wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą precyzje i koordynację ruchów rąk. Świetnie wpływają na rozwój wyobraźni i zdolności kreatywne. Jaki zestaw klocków dla przedszkolaka sprawdzi się najlepiej? Sprawdź nasze propozycje i wskazówki.

Czym się kierować przy wyborze klocków?

Najważniejszym kryterium będzie wiek dziecka, gdyż trzyletni brzdąc posiada zdecydowanie inne zdolności, możliwości i zainteresowania, niż pięciolatek. Młodszym przedszkolakom adresowane są klocki duże i proste, które łatwo im trzymać w rączkach, i które prosto się układa. Najbardziej popularne to te, które wykonane są z drewna lub plastiku. Można z nich zbudować naprawdę wiele i warto je zawsze mieć. Są chętnie wykorzystywane także przez nieco starsze dzieci.

Z kolei, najpopularniejsza marka, czyli Lego, oferuje szeroki zakres swoich produktów dla dzieci w każdym wieku. Dla maluszków polecana jest seria Duplo, która zawiera wiele różnego rodzaju zestawów. Warto zacząć od zestawu podstawowego, który można stopniowo rozbudowywać o kolejne elementy.

Średniaki i starszaki poradzą sobie już z klockami konstrukcyjnymi. Takie cechy posiada ogromna ilość klocków różnych firm, a mogą posiadać one różne kształty i właściwości, np. tzw. jeżyki, wafle, figury, ale także takie, które wykonane są z drewna lub tektury. Umożliwiają one budowanie ciekawych kompozycji.

Bardzo interesującą alternatywą, są klocki tablicowe, które przedszkolaki uwielbiają. To ze względu na to, iż można po nich malować kredą. To świetny sposób, by połączyć element zabawy z nauką, np. pierwszych cyfr, czy liter, a na zbudowanym domku można kolorową kredą dorysować okna i drzwi.

Zestaw klocków dla przedszkolakaSprawdź!
Zestaw klocków dla przedszkolakaSprawdź!
Zestaw klocków dla przedszkolakaSprawdź!

Jak wybrać zestaw klocków?

Z pewnością, klocki to świetny pomysł na prezent dla każdego malucha. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać je do wieku dziecka lub zdecydować się na te bardziej uniwersalne modele. By, jak najdłużej posłużyły one dziecku, warto postawić na początek na najbardziej podstawowe zestawy. Wraz z rozwojem umiejętności dziecka i jego zainteresowań, można dokupywać kolejne elementy, by powiększać kolekcje. Decydując się na sprawdzone klocki jednej firmy, możemy być pewni, iż poszczególne zestawy będą do siebie pasowały. Pamiętajmy, że klocki to też pomysł na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem. Kto wie, czy żyłkę konstruktora nie odnajdą w sobie także jego rodzice.

Szukasz zabawek dla przedszkolaka? Sprawdź ofertę sklepu hulahop.pl

Zestaw klocków dla przedszkolaka – jaki wybrać?
5 (100%) 2 vote[s]