Zestaw do piaskownicy – jaki najlepszy, jak wybrać?

Lato jest czasem zabaw na zewnątrz. Dzieci uwielbiają zabawę w piaskownicy, a my możemy dostarczyć im dodatkowej uciechy wybierając unikalny i ciekawy zestaw do piaskownicy. Podstawą jest oczywiście wiaderko, grabki, a także łopatka, ale także zestaw różnorodnych foremek. Aby nasze dziecko było jeszcze bardziej zadowolone, możemy wybrać dla niego zestaw z ulubioną postacią z bajki, lub ciekawe kształty foremek. Jaki zestaw do piaskownicy będzie najlepszy dla malucha?

Zestaw do piaskownicy

Jak wybrać zabawki do piasku?

W sklepach znajdziemy wiele podstawowych zestawów, ale warto także zaopatrzyć nasze dziecko w różnego typu foremki. Dzięki temu, zabawa w piasku będzie mogła trwać godzinami, a nasze dziecko będzie próbowało różnorodnych zamków i figurek. Do zabawy chętnie mogą włączyć się również rodzice, co gwarantuje dużo uśmiechu zarówno na twarzy dziecka, jak i dorosłego.

Zabawki dla chłopca

Jeśli zestaw będzie należał do chłopca, możemy pomyśleć o zakupie foremek w kształcie pojazdów, lub różnorodnych koparek, albo ciężarówek do przewożenia piasku. Małemu budowniczemu taki zestaw z pewnością przypadnie do gustu, gdyż będzie mógł transportować piasek, bawić się w tworzenie różnorodnych budowli, a także budować np. tory wyścigowe czy tunele.

Zabawki dla dziewczynki

Dla dziewczynki sprawdzą natomiast różnorodne taczki, gdzie również będzie można transportować piasek do np. własnego, samodzielnie przygotowanego ogrodu lub zamku. Również foremki w kształcie zwierząt, przypadną każdej dziewczynce do gustu. Możemy również w sklepach znaleźć zestawy z motywem krainy lodu, który na pewno ucieszy każdą fankę Elzy. 

 

Piaskownica to miejscu, w którym dziecko szczególnie rozwija swoją wyobraźnię, zwłaszcza przestrzenną. Warto więc zadbać, aby zabawa w piasku dawała dziecko sporo satysfakcji, a zabawki były różnorodne i kreatywne. 

 

Największy wybór zabawek do ogrodu oraz piaskownicy znajdziesz w hulahop.pl

Zestaw do piaskownicy – jaki najlepszy, jak wybrać?
5 (100%) 2 votes